Rodzinne Spływy Kajakowe do morza!


Wypoczynek na Pomorzu to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych. Ale popływać można nie tylko na morzu, ale także na wielu malowniczych rzekach, na których znajdziemy idealne warunki do spływów kajakowych.
 

splywy-kajakowe-do-morza-piasnicaPływanie kajakiem to wspaniała atrakcja dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek i bliski kontakt z naturą. Na Pomorzu mają do wyboru wiele rzek z bardzo silnym nurtem, jak Radunia, czy Słupia, ale dla początkujących idealny będzie spływ Piaśnicą. Jest to tym ciekawsze, że można nią dopłynąć aż do samego morza! Krystalicznie czysta , spokojna woda i piękne widoki w położonym na trasie spływu rezerwacie przyrody Piaśnickie Łąki pozwalają wybrać się na taki spływ całą rodziną. 

 

 

Proponowanym miejscem startu jest ujście rzeki z Jeziora Żarnowieckiego, między Żarnowcem a Wierzchucinem, a metą Dębki, gdzie wpada ona do Bałtyku. Cała trasa ma długość około 7 km, nie jest więc męcząca. W pobliżu znajdują się ciekawe obiekty do zwiedzania – Elektrownia Wodna Żarnowiec i wieża widokowa Kaszubskie Oko w Gniewinie. Spływ można zakończyć tuż przed ujściem rzeki do morza, albo też… wyruszyć na spotkanie z falami, choć nie jest to łatwe. Ci, którzy szukają mocnych wrażeń mogą wybrać jednoosobowe kajaki z fartuchami i spróbować zmierzyć się z żywiołem. Spływy oferuje np.wioslosplywy.pl, a ceny rozpoczynają się już od 25 pln.

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kategorie:: Aktywnie nad morzemAtrakcje nad morzem

Tags:

RSSKomentarze i Opinie (0)

Pozostaw komentarz dot. Rodzinne Spływy Kajakowe do morza!

Obraz CAPTCHY
*

Wakacje 2019 nad morzem