Rodzinne Spływy Kajakowe do morza!

Wypoczynek na Pomorzu to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w sportach wodnych. Ale popływać można nie tylko na morzu, ale także na wielu malowniczych rzekach, na których znajdziemy idealne warunki do spływów kajakowych.
 

splywy-kajakowe-do-morza-piasnicaPływanie kajakiem to wspaniała atrakcja dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek i bliski kontakt z naturą. Na Pomorzu mają do wyboru wiele rzek z bardzo silnym nurtem, jak Radunia, czy Słupia, ale dla początkujących idealny będzie spływ Piaśnicą. Jest to tym ciekawsze, że można nią dopłynąć aż do samego morza! Krystalicznie czysta , spokojna woda i piękne widoki w położonym na trasie spływu rezerwacie przyrody Piaśnickie Łąki pozwalają wybrać się na taki spływ całą rodziną. 

 

 

Proponowanym miejscem startu jest ujście rzeki z Jeziora Żarnowieckiego, między Żarnowcem a Wierzchucinem, a metą Dębki, gdzie wpada ona do Bałtyku. Cała trasa ma długość około 7 km, nie jest więc męcząca. W pobliżu znajdują się ciekawe obiekty do zwiedzania – Elektrownia Wodna Żarnowiec i wieża widokowa Kaszubskie Oko w Gniewinie. Spływ można zakończyć tuż przed ujściem rzeki do morza, albo też… wyruszyć na spotkanie z falami, choć nie jest to łatwe. Ci, którzy szukają mocnych wrażeń mogą wybrać jednoosobowe kajaki z fartuchami i spróbować zmierzyć się z żywiołem. Spływy oferuje np.wioslosplywy.pl, a ceny rozpoczynają się już od 25 pln.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*