Zimowe buty rowerowe — dlaczego warto je mieć? I na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

 Nie rezygnuj z aktywności fizycznej z powodu niższych temperatur! Regularny ruch (przynajmniej 3 razy w tygodniu) pozwoli ci zachować wyższy poziom energii, sprawność (podbiegnięcie na przystanek autobusowy czy wniesienie ciężkich zakupów po schodach nie będzie problemem!), a także umożliwi ci uniknięcie wielu chorób np. cukrzycy. W poniższym artykule dowiesz się jak dbać o swoją formę fizyczną zimą i jak robić to w rozsądny sposób, który nie przyprawi cię o przeziębienie!

Ocieplane buty do jazdy rowerem — zadbają o to, by twoje stopy nie marzły nawet podczas długich przejażdżek!

 

Zastanawiasz się, po co jeździć rowerem zimą skoro można ćwiczyć na siłowni? Uprawianie sportu na zewnątrz sprzyja relaksowaniu się. Jest też ciekawsze — pozwoli ci zwiedzić nowe miejsca. W dodatku unikniesz dodatkowych opłat np. za karnet. Buty wydają ci się droższe niż wejściówka na siłownię? Za uczęszczanie w to miejsce płacisz regularnie, koszt obuwia jest jednorazowy, później będziesz z nich korzystać przez wiele lat!

Jeżdżąc rowerem w niskie temperatury, pamiętaj jednak o odpowiednim ubiorze. Oprócz chroniącej przed chłodem kurtki i grubych rękawiczek na twojej liście zakupowej powinno się również znaleźć ciepłe obuwie. Zmarźnięte stopy nie tylko przyprawią cię o dyskomfort — przez to, że od niskich temperatur drętwieją, to mogą ci również przeszkadzać w pedałowaniu. Odpowiednie obuwie rowerowe jest więc bardzo ważne, a poniżej podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu dla siebie!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów zimowych do jazdy zimą?

 

Zadbaj o to, by zimowe buty rowerowe, które wybierzesz, miały membranę. Zapewni ci ona takie cechy jak nieprzemakalność — przydatna w przypadku nagłych opadów deszczu czy śniegu oraz wiatroszczelność — nie odczujesz na stopach zimnych podmuchów wiatru. Zagwarantuje ci również oddychalność. Dzięki tej cesze twoja stopa nie spoci się wewnątrz obuwia. Pod wpływem ciepła twój pot zamieni się w parę wodną, a ona odparuje na zewnątrz przez maleńkie otwory w membranie. Zapomnij o mokrych skarpetkach!

Ważna jest też gruba podeszwa. Zapewni ci dobrą izolację od pedałów i bloków (elementów, które przytwierdza się do pedałów, a następnie do butów, zapobiegając ślizganiu się stopy), które pod wpływem niskich temperatur również stają się zimne. Cienka podeszwa nie izolowałaby od chłodu — odczułbyś go na swoich nogach. W butach warto także szukać dodatkowego ocieplenia w środku. To kolejna cecha, która pozwoli ci utrzymać odpowiednią temperaturę w obuwiu.

buty-rowerowe-northwave-razer

Zwróć też uwagę na rozmiar buta — powinieneś czuć swobodę, nawet nosząc grubą skarpetkę. Za ciasne obuwie ograniczy przepływ krwi, a co za tym idzie, nawet w najcieplejszych butach odczujesz na stopach zimno.

Zimowe buty rowerowe — jaki rodzaj zapięcia wybrać?

Rodzaj zapięcia ma duże znaczenie dla komfortowego korzystania z butów! Sznurowadła mogą się rozwiązać i wpaść w pedały, co spowoduje utratę kontroli nad rowerem, a nawet wypadek! Bezpieczniej zdecydować się na obuwie na rzepy czy na zamek. Nakłada się je bardzo szybko, a w dodatku jazda w nich stwarza mniej ryzykownych sytuacji.

 

Wiesz już, jak ważne jest odpowiednie obuwie zimowe do jazdy rowerem. Zadbaj więc o to, by para znalazła się w twojej szafie i nie pozwól niskim temperaturom negatywnie wpłynąć na twoją aktywność fizyczną! Odpoczywaj na świeżym powietrzu i dbaj o to, by kondycja wypracowana w cieplejsze miesiące została z tobą przez cały rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*