Agroturystyka nad morzem

Czasem chyba każdy, kto żyje na co dzień w mieście, ma ochotę od niego odpocząć. Zatłoczone ulice, hałas i zanieczyszczone spalinami samochodów powietrze sprawiają, że coraz częściej próbujemy uciec na wieś i odpocząć od tego całego zgiełku.

agroturystyka nad morzem

Nie ma wątpliwości, że kontakt z naturą wpływa na człowieka kojąco i pozwala mu skutecznie walczyć ze stresem. Zatem od czasu do czasu warto wyjechać za miasto i choć na krótko zostawić za sobą problemy codzienności. Dlatego też w tak szybkim tempie rośnie zainteresowanie Polaków agroturystyką. A jeśli można połączyć ją z wyjazdem nad morze, zyskuje się bardzo interesującą propozycje na wakacje. Szczególnie na Kaszubach Północnych można liczyć na doskonałe warunki w połączeniu z pięknymi widokami i wspaniałymi kompleksami leśnymi w zasięgu ręki. Mieszczące się tu ośrodki agroturystyczne mają bardzo szeroką ofertę, oprócz noclegów w prawdziwych wiejskich gospodarstwach agroturystycznych możemy także korzystać z ogrodu, grilla i miejsca na ognisko, wypożyczyć rowery albo kajaki, przejechać się bryczką i skosztować tradycyjnych potraw. Czasem takie ośrodki mają nawet własne wędzarnie, stadniny albo hodowle zwierząt, które dzieci uwielbiają. Często przygotowany jest też dla nich specjalny ogrodzony plac zabaw na terenie gospodarstwa.

Na agrowczasy zazwyczaj wybieramy się do mniejszych miejscowości, czasem nawet oddalonych nieco od morza, ale dzięki temu zyskujemy więcej prywatności i możliwość bliższego kontaktu z przyrodą. Nie ma jednak problemu, aby dojechać nad morze, kiedy tylko mamy na to ochotę. W dodatku na Kaszubach jest także wiele pięknych jezior, w których można się wykąpać, wędkować, albo popływać po nich łódką czy rowerem wodnym. Prawdziwym hitem są tu różne ryby, podawane na wiele sposobów, także wędzone. Wczasy w gospodarstwie agroturystycznym, prowadzonym często przez tych samych właścicieli od lat, pozwalają wypocząć w miłej, rodzinnej atmosferze, a dzieci mają doskonałą okazję, aby poprzebywać trochę na świeżym powietrzu. Wieczorami można posiedzieć przy kominku i wsłuchać się w odgłosy natury.

Polecamy: pokoje gościnne Swarzewo

Byliście kiedyś na agrowczasach? Czy podoba Wam się pomysł ucieczki na wieś? Napiszcie o swoich wrażeniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*