Baltic Sail Gdansk 2011

Baltic Sail 2015 Gdańsk

Baltic Sail Gdansk 2012       
Baltic Sail Gdansk 2015
 to wyjątkowa propozycja dla wszystkich kochających morze i żagle…ale nie tylko. Międzynarodowy zlot żaglowców w Gdańsku to również wiele imprez towarzyszących: regaty Nord Cup, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy i oczywiście rejsy po Zatoce Gdańskiej. Widowiskowa parada z najpiękniejszymi jachtami Europy gromadzi na nabrzeżu Motławy tysiące turystów. Komandorem zlotu jest Mateusz Kusznierewicz – to nazwisko jest gwarancją udanej żeglarskiej imprezy!

Tradycyjnie Baltic Sail Gdańsk 2015 odbędzie się w drugi weekend lipca. Tak było w ubiegłym roku: Pod flagą Baltic Sail zostaną zintegrowane regaty Nord Cup, które w  roku ubiegłym zgromadziły na starcie ponad aż 130 jachtów z 15 klas żeglarskich, stając się tym samym największą imprezą regatową w Polsce,oraz festiwal Szanty pod Żurawiem. Lista atrakcji wydłuża się z każdym dniem prac nad kolejną edycją i organizatorzy zapowiadają, że rok 2015będzie jeszcze atrakcyjniejszy dla gdańszczan i turystów odwiedzających miasto.
Do Gdańska po raz XVI przypłyną żaglowce z historią, których gościnne pokłady przyjmą miłośników morskiej przygody z całej Polski i Europy.  Nie zabraknie też kultowych jednostek z Polski! Już wkrótce więcej informacji o żaglowcach, które będzie można podziwiać w Gdańsku.

Sprawdź: Gdańsk pogoda długoterminowa

Jedną z największych atrakcji w czasie Zlotu będzie możliwość wypłynięcia żaglowcem w niezapomniany rejs po Zatoce Gdańskiej. Podobnie jak w poprzednich latach będzie możliwość, nie tylko wejścia na pokład wszystkich żaglowców, które przybędą do Gdańsk, ale też poznania jego załogi, wysłuchania morskich historii i zakosztowania przygody pod żaglami. Ceny rejsów pozostają takie, jak w zeszłym roku. Koszt kilkugodzinnej wyprawy pod żaglami to 30 i 45 pln za osobę. Bilety można kupić na stronie internetowej www.balticsail.pl, a także bezpośrednio podczas Zlotu w punkcie informacyjnym na Targu Rybnym.
Najnowsze informacje na temat zlotu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.balticsail.pl. Ten rok jest wyjątkowo obfity w imprezy żeglarskie w Trójmieście: już we wrześniu mniejsze z regat Tall Ships Races – Zlot Żaglowców Gdynia


Zobacz jak wyglądała ubiegłoroczna parada żaglowców w samym sercu Gdańska:

Sprawdź Galeria zdjęć z Baltic Sail Gdańsk oraz program edycji 2011

Baltic Sail 2011 Gdansk
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*