Dom Whisky Jastrzębia Góra

Prawdziwa gratka dla wszystkich amatorów bursztynowego trunku, nazywanego nieraz „wodą życia”. Aby znaleźć najlepszą whisky teraz już nie trzeba jechać do Szkocji czy Irlandii. Najwspanialsze gatunki można dostać nad samym morzem, w Jastrzębiej Górze.

dom-whisky-jastrzebia-gora-opinie 
Budynek, w którym mieści się Dom Whisky, został specjalnie zaprojektowany, aby oddawać atmosferę panującą w oryginalnych szkockich destylarniach. W środku znajdziemy wiele cennych eksponatów – m.in. aparat destylacyjny, beczki używane do produkcji whisky, ryciny przedstawiające proces destylacji czy zabytkowe butelki z tym alkoholem. Dzięki temu można tu prowadzić działalność edukacyjną i szkolenia, więc nawet ktoś, kto nie ma pojęcia o whisky i nie potrafi odróżnić jednej od drugiej, jest w stanie w krótkim czasie dowiedzieć się wiele o procesie produkcji i o tym, jak wpływa on później na smak.
 

Największą atrakcją jest tu jednak niesamowity wybór różnego rodzaju whisky, których można skosztować na miejscu albo zabrać ze sobą do domu. Najlepszym dowodem, na to, że ten trunek otaczany jest tu prawdziwym kultem jest to, że dostępnych jest tu ponad 900 jego gatunków, i to nie tylko z krajów słynnych z jego produkcji, jak Szkocja, Irlandia czy Stany Zjednoczone, ale także z tak odległych zakątków świata jak Japonia, Nowa Zelandia, Indie czy Peru.
 
whiskey-jastrzebia-gora-bar-atrakcje Z oczywistych względów atrakcję tę poleca się jednak tylko dla dorosłych   Byliście? Podzielcie się opinią!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*