Festiwal Fajerwerków Pyromagic Szczecin 2013

Jeśli chce się urządzić imprezę z prawdziwym rozmachem, trzeba koniecznie zakończyć ja pokazem sztucznych ogni. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej widowiskowego. Dlatego też są one nieodłącznym elementem nocy sylwestrowej, a dzieci czekają na nie cały rok. Na szczęście teraz już nie muszą, można zabrać je latem do Szczecina, gdzie odbywa się niesamowity Festiwal Fajerwerków Pyromagic 2013!

Ten niezwykły pokaz organizowany jest od 2008 roku przy współudziale miasta Szczecin i firmy Surex i ma charakter konkursu. Wówczas swoje umiejętności mają okazję zaprezentować najwięksi mistrzowie tej dziedziny z całego świata. Przez kilka dni licznie zgromadzona na Wałach Chrobrego publiczność może podziwiać fajerwerki wystrzeliwane z barek zacumowanych przy wyspie Grodzkiej. Warto podkreślić, że festiwal fajerwerków to nie tylko efekty pirotechniczne, to całe doskonale skomponowane widowisko z doskonałą oprawą muzyczną, tworzone przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Całości towarzyszą koncerty wielkich gwiazd, a całość ma charakter rodzinnego festynu.

Tak wygląda Festiwal Fajerwerków w Szczecinie:

W 2011 roku postanowiono wykorzystać sierpniowy długi weekend (13-15 sierpnia, dodatkowo wolny poniedziałek) i właśnie wtedy urządzić Festiwal Fajerwerków Pyromagic w Szczecinie. Jak będzie w 2013? Jak tylko się dowiemy zamieścimy na naszym portalu. Warto połączyć tą niebywałą atrakcję z wyjazdem nad morze. Prawdopodobnie jak w roku ubiegłym wystąpią przynajmniej 3 firmy o światowej renomie, prezentując 15-minutowe programy, wymagane są 3 minuty aranżacji wodnej i naziemnej, a reszta zależy już tylko od fantazji przygotowujących pokazy. A że tej im nie brakuje, znów zapowiada się świetna zabawa!


Widzieliście kiedyś już festiwal fajerwerków w Szczecinie? Jeśli tak, to opowiedzcie nam dokładnie, co widzieliście, a jeśli nie, to koniecznie wybierzcie się tam w przyszłym roku!

 

 

12 opinii dla “Festiwal Fajerwerków Pyromagic Szczecin 2013

 1. Festiwal Pyromagic 2013 organizowany będzie w następny weekend po regatach w szczecinie czyli w dniach 10-11.08.2013 r. gorąco polecam

 2. Było rewelacyjnie, specjalnie na festiwal przyjechałam z Łodzi. Nigdy niczego tak pięknego nie widziałam!!! a jeżeli chodzi o komunikację, ja byłam dużo wcześniej,więc dojechałam bez problemu była piękna pogoda, posiedziałam na Wałach Chrobrego, poopalałam się. Same korzyści. A powrót wspominam bardzo miło jakoś dostałam się do autobusu było dużo ludzi ale to nie stanowiło żadnego problemu. Polecam!!!

 3. FATALNA ORGANIZACJA RUCHU ZDITM!!! Wraz z rodziną czekaliśmy godzinę po czym autobus nawet nie otworzył drzwi a w środku było pełno miejsca!!! więc na stojąco w zimnie i nocy gdzie ludzie mają małe dzieci czekaliśmy 2GODZINY!!! a autobusy do centrum jeździły jeden za drugim aż miejsca brakowało na przystankach !!! i tak jest od 4 lat !!! Gówno nie organizacja !!!

 4. ze Szczecina do morza daleko, nie wiedziec czemu nikt na mape nie spojrzy!

 5. Wow to mieszkam tu od urodzenia i korzystam z chlorowanej Arkonki a my tu morze mamy ? Tylko jak nad nie dojechać ???? Może jakaś linia tramwajowa ??
  Nie dopuszczajcie słabo doinformowanych ludzi do opisów wydarzeń …

 6. jeśli nie masz diamentów szafirów rubinów to przez 15 minut spadać będą z nieba

 7. „właśnie wtedy urządzić Festiwal Fajerwerków Pyromagic, zatem mamy doskonałą okazję do atrakcyjnego wyjazdu nad morze. ” A ja myślałem, że to w Szczecinie ma być. Albo, kurcze, tyle lat tu mieszkam, a nie wiem, że mamy morze!

 8. Tak, to prawda, jest niesamowicie. Osobicie uważam to za imprezę lepszą od Dni Morza.

 9. Jednak jest coś w tym, że Szczecin w mentalności leży nad morzem:

  „Zasięg polskich morskich wód wewnętrznych reguluje ustawa o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej:
  (…) oraz rzeka Odra pomiędzy Zalewem Szczecińskim a wodami portu Szczecin.

  Polskie morskie wody wewnętrzne:

  „Jezioro Dąbie,
  rzekę Płonia (od północnej krawędzi mostu przy ul. Przestrzennej w Szczecinie – Dąbiu w stronę ujścia),
  rzekę Odrę Zachodnią (od północnej krawędzi mostu nitki wjazdowej Trasy Zamkowej w Szczecinie w stronę ujścia),
  rzekę Parnicę (ku wschodowi od wschodniej krawędzi mostu Portowego przy ul. Gdańskiej w Szczecinie),
  rzekę Regalicę (od północnej krawędzi mostu Cłowego przy ul. Gdańskiej w Szczecinie w stronę ujścia),”

  z przymrużeniem oka pozdrawiam

 10. „…W 2011 roku postanowiono wykorzystać sierpniowy długi weekend (13-15 sierpnia, dodatkowo wolny poniedziałek) i właśnie wtedy urządzić Festiwal Fajerwerków Pyromagic, zatem mamy doskonałą okazję do atrakcyjnego wyjazdu nad morze. Wystąpić mają 3 firmy o światowej renomie, prezentując 15-minutowe programy, wymagane są 3 minuty aranżacji wodnej i naziemnej, a reszta zależy już tylko od fantazji przygotowujących pokazy. A że tej im nie brakuje, znów zapowiada się świetna zabawa!…” SZCZECIN NIE LEŻY NAD MORZEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*