Galopując brzegiem morza – konno po plaży

Czas nad morze - Jazda konna na plażyNajlepsze są takie przyjemności, które chodzą parami. Łączenie rzeczy, które bardzo lubimy, daje nam zawsze ciekawsze doznania, niestety nie zawsze mamy taką możliwość i możemy sobie na to pozwolić. Ale jeśli wybierzemy się w takie miejsce, które poza swoimi naturalnymi walorami ma do zaoferowania także jakieś interesujące atrakcje, to wtedy warto wykorzystać tę sytuację. Tak jest coraz częściej nad polskim morzem, gdzie zorientowano się już, że sama plaża i woda nie wystarczą, aby przyciągać liczne rzesze turystów. Dlatego wciąż poszerza się oferta nadmorskich kurortów, a prawdziwym hitem i strzałem w dziesiątkę okazały się być szkoły jazdy konnej. Po pierwsze na polskim wybrzeżu są doskonałe warunki do jazdy konnej, a przede wszystkim malownicze tereny, które same w sobie są już atrakcją, a gdy podziwiamy je z siodła, zyskują jeszcze więcej.

Mieszkańcy wielkich miast, ale także wszyscy ci, którzy na co dzień pokonują drogę jedynie z domu do pracy i z powrotem, coraz częściej szukają kontaktu z naturą i pragną poznawać coś, czego nie mogą doświadczyć każdego dnia. A jazda konna to nie tylko przyjemne przejażdżki, to także kontakt ze wspaniałymi zwierzętami, od wieków przecież tak silnie związanymi z człowiekiem. I wcale nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia ani ogromnych pieniędzy. Ciągle powstają nowe stadniny, szkoły jazdy i gospodarstwa agroturystyczne, które oferują pomoc profesjonalnych instruktorów i warunki na każdą kieszeń. Tego typu ośrodki możemy znaleźć choćby w takich miejscowościach jak Łeba-Nowęcin, Jantar na Mierzei Wiślanej, Darłowo, Chłapowo koło Jastrzębiej Góry czy Mrzeżyno niedaleko Kołobrzegu. Zwróćmy uwagę, że w większości są to dzielnice większych letnisk lub ośrodki położone nieco na ich uboczu i dzięki temu stwarzają możliwość bliższego kontaktu z naturą i poświęcenia się w pełni jeździe konnej. Największą atrakcją są tu z pewnością przejażdżki brzegiem morza, które często organizowane są wieczorem, przez co można podziwiać jednocześnie zachód słońca. Chyba nie można sobie wyobrazić takiego przeżycia, jeśli nie doświadczyło się go samemu. I choć mnóstwo jest podejmujących ten temat obrazów, filmów i książek, to jednak nie oddają one tego w pełni. Nie można wprawdzie wsiąść pierwszy raz w życiu na konia i od razu wyruszyć na plażę, ale korzystając z pomocy instruktora na pewno opanujemy podstawy i będziemy mogli w pełni cieszyć się jazdą. Największą frajdę sprawi to na pewno naszym dzieciom, które zawsze w entuzjastyczny sposób reagują na konie. Pamiętajmy, że zwierzęta te wykorzystywane są też przy leczeniu różnych schorzeń (hipoterapia), zatem mają niemalże magiczną moc

A czy wy jeździliście już konno nad morzem? Moglibyście dać kilka cennych wskazówek tym, którzy właśnie się do tego przekonali. Wykorzystajcie w tym celu nasze forum.
 
Zobaczcie film: Galop nad morzem

4 opinii dla “Galopując brzegiem morza – konno po plaży

  1. W Polsce latem na większości plaż jest zakaz jazdy konno. Na szczęście na stronie PROJEKT LATO znalazłam miejsce na jazdę konno po plaży – naprawdę polecam tę atrakcję!

  2. Bardzo fajna też jest Stajnia Anka i organizowane tam obozy konne (trotter.pl), polecam 🙂 Niedaleko Ustki. I też można konno brzegiem morza pogalopować.

  3. Ja po plaży konno jeździłam w zeszłym roku w Tunezji. Niezapomniane przeżycie. Słonko świeciło, obok szumiało morze, ludzi nie było dużo. Wspaniała przygoda. Z resztą cała Tunezja jest super. Byliśmy na kilku wycieczkach fakultatywnych, nasz rezydent z alfy polecił nam kilka fajnych miejsc i trzeba przyznać było tam bardzo pięknie. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś będzie mi dane tam wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*