Gdańsk: jaki catering dietetyczny będzie odpowiedni dla młodzieży? Podpowiadamy, jak dobrać dietę do potrzeb nastolatków

Każdy catering dietetyczny w Gdańsku szuka sposobów, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Klientów przyciągają nie tylko niskie ceny, ale też szeroki wybór dostępnych jadłospisów. Coraz częściej z usług takich firm korzystają całe rodziny. Jeśli chcesz namówić nastolatka do zdrowego odżywiania, dieta pudełkowa to świetny pomysł.

Nabycie niezdrowych nawyków żywieniowych w dzieciństwie może prowadzić do rozwoju poważnych chorób już w młodym wieku. Dlatego warto swoje pociechy uczyć prawidłowego odżywiania od najmłodszych lat. Niestety, rodzice nie mają czasu kontrolować wszystkiego, co je ich dziecko, zwłaszcza nastoletnie. Młodzież uważa zdrowe posiłki za niesmaczne, a w efekcie sięga po fast foody i słodycze. Jak przekonać nastolatka do zdrowego odżywiania?

Catering dietetyczny dla dzieci – kiedy rozważyć?

Ciało dziecka cały czas rośnie, dlatego duża część „młodzieńczego tłuszczyku” znika wraz z wiekiem. Jednak w ostatnich latach liczba dzieci z nadwagą zaczyna być alarmująca. Uważni rodzice nie mogą przegapić momentu, w którym należy wprowadzić pewne ograniczenia.

Odchudzanie dzieci jest kontrowersyjnym tematem. Specjaliści z reguły zalecają najpierw wprowadzenie większej ilości ruchu. Sport w połączeniu z szybkim, dziecięcym metabolizmem sprawia, że nadprogramowe kilogramy znikają w mgnieniu oka.

Niestety, jeśli dieta dziecka jest pełna niezdrowych przekąsek, należy zacząć też od zbilansowania posiłków – nie tylko w celu schudnięcia, ale zadbania o zdrowie. Oczywiście, nie masz możliwości kontrolowania, co Twoje dziecko je przez cały dzień w szkole.

Wprowadzenie podobnych zmian warto poprzedzić rozmową, która pomoże córce lub synowi dostrzec korzyści płynące z ograniczenia słodyczy, chipsów i fast foodów. Początki będą trudne, ale zdrowe, smaczne przekąski pod ręką osłodzą ciężkie momenty.

Czy musisz zamawiać od razu catering na miesiąc?

Przygotowanie prowiantu na 8-9 godzin w szkole zajmuje dużo czasu. Nic dziwnego, że wolisz dać dziecku kieszonkowe na obiad w stołówce czy przekąskę ze sklepiku. Niestety, szkolne menu pozostawia wiele do życzenia, zarówno pod względem smaku, jak i wartości odżywczych.

Dlatego coraz więcej rodziców rozważa alternatywne opcje. Najbardziej wybredny nastolatek zasmakuje w cateringu dietetycznym z Gdańska WygodnaDieta.pl.

Na stronie znajdziesz przykładowe dania z każdego jadłospisu. Decyzję, którą dietę wybrać, najlepiej podjąć wspólnie z pociechą. Kaloryczność możesz dobrać po konsultacji z dietetykiem, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko cierpi na nadwagę.

Nie musisz od razu składać zamówienia na miesiąc, chociaż możesz wtedy liczyć na niższą cenę. Najpierw warto sprawdzić, czy Twojemu dziecku będzie odpowiadała taka forma posiłków. Aby dodać mu otuchy, zamów również dietę dla siebie.

Czy najtańszy catering dietetyczny nadaje się dla młodzieży?

Wiele osób wychodzi z założenia, że dieta pudełkowa musi być zdrowa. Jednak tanie jedzenie z cateringu rzadko jest przygotowane z produktów dobrej jakości. Lepiej nie oszczędzać na zdrowiu dziecka – konsekwencje spożywania źle zbilansowanych posiłków będą dużo poważniejsze niż u dorosłego.

Oczywiście, jeśli dotychczas Twój syn lub córka żywili się słodyczami i fast foodami, nawet najtańsza dieta pudełkowa będzie zmianą na lepsze. Jednak nie licz, że zaczną jeść otrzymane posiłki ze smakiem. Jeśli chcesz na stałe zasiać w nich nawyk zdrowego odżywiania, lepiej postaw na catering z nieco wyższej półki cenowej. Zobaczysz, dania będą tak smaczne, że po kilku tygodniach przestaną tęsknić do jedzenia pełnego polepszaczy smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*