co spakować do turcji i egiptu

Jak się spakować do Egiptu i Turcji-co zabrać?

co spakować do turcji i egiptuWakacyjne pakowanie stanowi część koniecznego „rytuału” związanego z organizacją naszego wypoczynku. Jedni tego nienawidzą, inni wręcz kochają przygotowania do wyjazdu. W artykule znajdziesz informacje co warto zabrać do Egiptu czy Turcji – jednak po przeczytaniu zobacz koniecznie film jak wygląda idealnie spakowana walizka i pakowanie na wakacje nad morze.

Jeżeli jedziemy do naszych ulubionych „ciepłych krajów’ w okresie sezonu turystycznego wówczas pogoda jest niemalże zagwarantowana. Np. w Turcji pogoda na wakacje zaczyna się już od maja, jednak prawdziwe upały zaczynają się w czerwcu. Jednak pomimo wszystko, warto sprawdzić przed wyjazdem jak wyglądają prognozy długoterminowe.

Do Egiptu i Turcji powinniśmy zabrać przede wszystkim dużo lekkich ubrań, z naturalnych materiałów. Oczywiście strój kąpielowy, a nawet dwa to podstawowe wyposażenie naszej walizki. Jeżeli zamierzamy zwiedzać powinniśmy zadbać o wygodne i „oddychające” obuwie. Tutaj ważna uwaga: wiele plaż w Egipcie i Turcji jest kamienistych, dlatego pamiętajcie o zabraniu butów plażowych, które uchronią was przed okaleczeniem ostrymi kamieniami. Przy temperaturach przekraczających 30 stopni i jeszcze więcej na słońcu powinniśmy pamiętać również o głowy-czyli poczciwa czapka z daszkiem albo „trendy’ chusta na pewno się przyda. Warto zabrać ze sobą filtry UV, które uchronią nas przed oparzeniami.

Jeżeli wybieracie się na Wasze wczasy w miesiącach przejściowych, mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, albo przynajmniej opady deszczu. Warto wówczas zabrać coś cieplejszego, ale oczywiście bez przesady.
Innymi rzeczami które warto spakować na wakacje są np. worki foliowe, które przydadzą się podczas wyprawy na pustynię, nimi zabezpieczymy nasze rzeczy przed zasypaniem przez piasek. Pamiętajcie również, że w Turcji i Egipcie występuje tzw. „klątwa faraona”, a to nic innego jak zatrucie żołądkowe spowodowane inną florą bakteryjną w wodzie i owocach. Unikajcie nieprzegotowanej wody, pijcie raczej butelkowaną wodę mineralną. Jeżeli czujecie się bardziej narażeni na takie dolegliwości warto zastosować leki osłonowe dostępne bez recepty w aptece.

Przeczytaj koniecznie: wakacje w Egipcie oraz wczasy 2012 w Turcji
Zobaczcie film – co warto spakować na wakacje?

1 opinia dla “Jak się spakować do Egiptu i Turcji-co zabrać?

  1. ja mam taką zasadę, że na wyjazdy biorę jak najmniej, żeby nie dźwigać zbędnych rzeczy, które przecież mogę kupić zwykle za mniejsze pieniądze w miejscu, do którego lecę. No chyba że są to wakacje gdzieś na zachodzie Europy, to inna sprawa. Nie oszczędzam jednak na lekach, zwłaszcza jak parę razy leciałam do Egiptu, zabrałam stoperany i inne gadżety 🙂 Klątwa faraona traktuje wszystkich równo 🙂 ja pojechałam z alfa starem, w zasadzie stołowałam się w hotelu, ale i tak przeboje żołądkowe mnie nie ominęły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*