Planetarium Gdynia

Planetarium Gdynia atrakcjeChociaż początkowo służyło jedynie studentom Akademii Morskiej jako laboratorium do astronawigacji, to od 2006 roku Planetarium w Gdyni im. Antoniego Ledóchowskiego  jest już ogólnodostępne i w podróż do gwiazd może wybrać się każdy, także najmłodsi, dla których jest to nie tylko wspaniała zabawa, ale i świetna nauka.

Odbywające się w Planetarium w Gdyni seanse przybliżają przestrzeń kosmiczną i wprowadzają w jego niezwykły i tajemniczy świat. Jest też specjalna oferta edukacyjna dla młodzieży szkolnej, dzięki czemu może ona lepiej zrozumieć zagadnienia z dziedziny astronomii i fizyki przydatne potem podczas lekcji. Ponadto prezentowane są tu różnego rodzaju zjawiska astronomiczne jak na przykład ruch planet i Księżyca, a także poszczególne gwiazdozbiory. Planetarium dysponuje 44 miejscami siedzącymi.

Uwaga! Z powodu przeprowadzanego generalnego remontu budynku Akademii Morskiej, Planetarium ZAWIESZA działanie, aż do odwołania. Termin wznowienia działalności zostanie ogłoszony na niniejszej stronie, szczegółowych informacji udzieli Państwu sekretariat Fundacji – tel: (058)620 92 18

Godziny seansów Planetarium Gdynia:

od poniedziałku do piątku – 11.00, 12.00, 13.00
soboty – 12.00 i 13.30
niedziele 12.15, 13.15, 14.15

Możliwość organizacji seansu w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu, dla co najmniej 22 osobowych grup.

Ceny biletów Planetarium Gdynia:

dzieci, młodzież szkolna, studenci i grupy zorganizowane – 5 zł
pozostali – 7 zł 


Co sądzicie na temat takiej podróży do gwiazd? Może marzycie o tym, żeby naprawdę kiedyś polecieć w kosmos? Podzielcie się tym z nami!

 


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*