Plaża, morze, gwiazdy…

Czas nad morze - Gwiazdy nad morzemKażdego lata nad polskie wybrzeże ściągają tysiące turystów. Wszyscy mają własne kryteria wyboru miejscowości na urlop, ale pewne kurorty są bardziej „modne” niż inne. Powstałe tam luksusowe hotele i centra SPA przyciągają znane osoby ze świata filmu, sportu i polityki. Poza tym właśnie owa „moda” decyduje o tym, gdzie warto bywać i pokazywać się w świetle fleszy. Zyskują na tym oczywiście też i nadmorskie miejscowości, które same zachęcają na różne sposoby gwiazdy, aby przyjechały i swoją osobą zrobiły im reklamę. Bowiem dla wielu urlopowiczów jest sporą atrakcją opalanie się na tej samej plaży, co uwielbiany przez nich aktor. Niektóre postacie z pierwszych stron gazet wykupują nawet mieszkania czy apartamenty nad morzem, aby móc wracać tam kilka razy w roku. Tak właśnie zrobił Cezary Pazura, który w Gdańsku ma duży apartament i razem z żoną Edytą spędza tam sporo czasu. Tomasz Raczek ze swoim partnerem Marcinem Szczygielskim co roku przyjeżdżają odpocząć do swojego letniego domu w pobliżu Świnoujścia. Natomiast Piotr Gąsowski zakupił wartą ponad milion złotych rezydencję z widokiem na morze w Międzyzdrojach, które są zresztą prawdziwą Mekką polskich gwiazd. To za sprawą Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd, który po kilku latach przerwy znów powraca do tego miasta, jednak jako Europejski Festiwal Gwiazd. W tym roku swój udział zapowiedzieli już Borys Szyc, Paweł Małaszyński i Anna Dereszowska. Będzie można ich spotkać podczas specjalnie organizowanych koncertów, spektakli i wywiadów, które będą odbywać się w amfiteatrze, kinie i sali teatralnej MDK. Nie mniej znana jest tutejsza Promenada Gwiazd, gdzie najbardziej zasłużeni dla polskiego filmu aktorzy odciskają swoje dłonie na pamiątkowych płytach. Można więc zawsze przy tej okazji spotkać prawdziwe znakomitości, a także obejrzeć odciski dłoni największych. 

Ale chyba najchętniej odwiedzanym miastem na wybrzeżu jest luksusowy i elegancki Sopot. Tu na każdym kroku można spotkać kogoś znanego, ekskluzywne hotele pękają w sezonie w szwach, a wiele gwiazd wykupuje tu apartamenty na wakacje. Reporterzy kolorowych pism mają tu naprawdę pełne ręce roboty. Co roku można przeczytać o spacerze Anny Dereszowskiej z mężem i dzieckiem po molo, rodzinnym pobycie w Grand Hotelu Justyny Steczkowskiej czy zabawie na plaży i w nocnych lokalach Borysa Szyca
 
Z innych powodów spotykamy gwiazdy w Gdyni. Ania Przybylska wciąż wraca do miasta, w którym się urodziła i nawet reklamuje je swoją twarzą. Kasia Cichopek z kolei często przyjeżdża do Gdyni do rodziny swojego męża (no i jakiś czas temu na plan serialu). Wielu sławnych ludzi uwielbia też sporty wodne – Przemek Saleta trenuje kitesurfing, Magdalena Szejbal lubi popływać na skuterze wodnym w Chałupach, a Joasia Jabłczyńska szaleje na desce windsurfingowej. Co roku też odbywają się Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym w Pogorzelicy. W ostatniej edycji na podium znaleźli się Robert Rozmus, Marcin Daniec i Krzysztof Respondek. 
Osobną sprawą jest Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie-Cetniewie, gdzie każdego lata odkrywane są odlane z brązu gwiazdy z nazwiskami najbardziej zasłużonych dla polskiego sportu. Swoją gwiazdę ma tu choćby Kazimierz Górski, Irena Szewińska czy Krzysztof Hołowczyc. Każdy uhonorowany zasadza drzewo przy słynnym Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo”.
 
Jeśli więc jesteście łowcami autografów, latem nie ma lepszego miejsca niż wybrzeże. A może zdarzyło się wam kiedyś spotkać kogoś znanego na plażowym ręczniku tuż obok Was ? Dajcie znać nam i innym, gdzie kogo można spotkać…
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*