Podróż na Sylwestra samolotem – jak szukać tanich lotów?

W jaki sposób zapewnić sobie pełen wrażeń wyjazd sylwestrowy i przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że podróż w tym okresie ciężko nazwać budżetową. Jeśli jednak przyjrzymy się znanym trikom, okaże się, że do odwiedzenia ciekawego kierunku nie potrzebujemy tysięcy złotych. Jak szukać tanich lotów pod koniec roku? Sprawdzamy.

Szukaj tanich lotów na eSky.pl

Zacznijmy od tego, że oferty tanich lotów na Sylwestra były, są i będą dostępne w wielu liniach lotniczych. Kluczem do sukcesu jest jednak znalezienie odpowiednich przewoźników, którzy zapewnią nam okazyjne ceny lotów do destynacji, które akurat nas interesują.

Jak to zrobić? Pojedyncze analizowanie ofert każdej linii lotniczej zajęłoby nam całe dni i zamiast plaży i zwiedzania, spędzilibyśmy je przed ekranem komputera. Dlatego też ułatwmy sobie szukanie tanich lotów i od razu odwiedźmy eSky.pl. To platforma, która oferuje dostęp do oferty kilkuset linii lotniczych. W praktyce w jednym miejscu przeanalizujemy wszystkie dostępne na rynku okazje lotnicze i znajdziemy wymarzoną ofertę w rozsądnej dla nas cenie.

Na eSky.pl z łatwością zarezerwujemy także wyjazdy krajowe. Loty Kraków Warszawa czy loty Kraków Gdańsk pomogą w szybkim transporcie na lotnisko, z którego wylecimy na wymarzony odpoczynek. Co więcej, z poziomu platformy eSky.pl zarezerwujemy także hotel i wykupimy ubezpieczenie, które okaże się pomocne w niespodziewanych sytuacjach.

Lot z dużym wyprzedzeniem lub na ostatnią chwilę? To działa

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie lotów w niskich cenach jest rezerwowanie ich z odpowiednio dużym wyprzedzeniem lub…na ostatnią chwilę. Kiedy rezerwować loty na początek nowego roku? Najlepiej na przełomie października i listopada, kiedy szczerze powiedziawszy, mało kto myśli o świątecznym wypoczynku. To właśnie wtedy możemy w komfortowych warunkach zaplanować całą podróż, zapewnić sobie odpowiednią liczbę dni wolnego i dostosować nasze potrzeby tak, by wycieczka w okresie noworocznym okazała się możliwie jak najtańsza.

Na drugim biegunie z kolei inny sprawdzony sposób, czyli kupowanie biletów w ostatnim możliwym momencie. To alternatywa dla osób o stalowych nerwach, które nie nastawiają się na jeden konkretny kierunek, a mają otwarty umysł i gotowość do znalezienia się następnego dnia w miejscu, na które nie byli gotowi. Najtańsze bilety najczęściej znajdziemy na dzień przed lotem – to czas, kiedy przewoźnicy chcą sprzedać jak najwięcej biletów i są gotowi mocno ustąpić z domyślnej dla nich ceny.

Szukaj nieoczywistych kierunków na noworoczną podróż

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie na podróżach lotniczych w okresie noworocznym jest wybór nieco mniej popularnych kierunków. Sylwester i Nowy Rok to czas, kiedy wiele osób pragnie odwiedzić słynne europejskie jarmarki lub zażyć odrobiny słońca w egzotycznych kierunkach.

Jednak nie zapominajmy o innych miejscach, które przez okrągły rok zapewniają dostęp do przyjemnej temperatury, a przy okazji pozwolą na poznanie nowej kultury i zwiedzenie ciekawych miejsc. Gruzja? Kirgistan? Mongolia? A może Bałkany? To miejsca, o których nie myślimy w kontekście imprezy noworocznej, co sprawia, że bilety lotnicze mogą być dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach.

 

/Artykuł Partnera/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*