wakacyjna praca nad morzem

Praca sezonowa nad morzem – gdzie i za ile

Praca sezonowa to bardzo dobre rozwiązanie dla studentów, młodzieży i w większości sytuacji ludzi młodych. Praca wakacyjna nad morzem jest zajęciem w większości wymagającym od nas sprawności fizycznej i wytrzymałości…czasami nie tylko ze względu na pracę, ale na "imprezowy" tryb odreagowania – no bo przecież jak będąc nad morzem, nie skorzystać z jego wakacyjnych uroków…szczególnie tych nocnych?!

Zobaczmy więc co może przynieść nam morze i ile zapłaci nam pracodawca za wykonywanie danej pracy. Najczęściej spotykane jest oczywiście rozdawanie ulotek promujących hotele, atrakcje turystyczne, restauracje. Na jakie zarobki/wynagrodzenie możemy liczyć?Możemy się spotkać z ofertami 7-20 zł/h. Inną ciekawą formą spędzania czasu jak i zarobkową jest sezonowa praca w budkach z lodami, goframi czy sklepikach z pamiątkami. Praca płatna podobnie jak rozdawanie ulotek, choć niekiedy dużo bardziej opłacalna, gdy mamy doliczaną prowizję od sprzedaży. Podczas wakacyjnej pracy możemy liczyć na zarobki 1500-3000 w zależności od zawodu. W lepszych restauracjach kelnerzy potrafią zebrać całkiem sporo z napiwków i wówczas pomimo ciężkiej fizycznie pracy i długich godzin na nogach, zarobki wyglądają całkiem przyzwoicie.

wakacyjna praca nad morzemCo jeszcze może nam dać zarobić parę groszy nad morzem? Praca na statkach czy przy atrakcjach turystycznych jako różnorodne postacie – maskotki. W ten sposób możemy zostać na dwa miesiące piratem czy nawet kapitanem. Sezonowa praca nad morzem z zakwaterowaniem może łączyć przyjemne z pożytecznym. Wiele osób, pomimo zmęczenia, "wypoczywa" spędzając noc w klubach czy bawiąc się do białego rana z turystami.  Wystarczy odpowiednie podejście, uśmiech na twarzy i zaangażowanie. Pracując sezonowo, trzeba pilnować swoich interesów. Domagajmy się umowy bądź innej formy zabezpieczenia przed nieuczciwością naszych pracodawców.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: wakacyjna praca- zarobki+zabawa:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*