Sopockie molo – najdłuższy drewniany pomost w Europie

Czas nad morze - Molo w SopocieSopockie molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, a zarazem wizytówka kurortu. Konstrukcja składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (czyli spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny. Dodatkowo niedawno powstała tu nowoczesna marina, dzięki czemu są tu jeszcze lepsze warunki do rozwoju żeglarstwa. Spacer po molo jest niezwykle korzystny dla zdrowia, gdyż stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie. 

Część lądowa to Skwer Kuracyjny. Jest to plac o pow. 20 tys. mkw., na którym znajdują się przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo zieleni. Sopot jest tak popularny także dzięki organizowanym na tym placu imprezom masowym, a w okresie zimowym funkcjonuje tu sztuczne lodowisko. 
 
Molo w Sopocie jest dumą nie tylko miasta, ale też całej Polski. Jest bowiem najdłuższym drewnianym pomostem w Europie. Jeśli wykupiło się noclegi w Sopocie, najpopularniejszym polskim kurorcie nadmorskim, nie można nie wejść na molo, skąd rozpościera się przepiękny widok na zatokę gdańską, plaże, klify. Przy dobrej widoczności, można z molo dostrzec kontury Półwyspu Helskiego. 

Obejrzyj film do końca i wybierz kolejny o atrakcjach Sopotu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*