Świnoujście atrakcje dla dzieci

Położone aż na 44 wyspach Świnoujście jest miejscowością niezwykłą pod każdym względem. Będąc zarówno nowoczesnym portem, jak i znanym uzdrowiskiem, wzbudza ogromne zainteresowanie. Ma także dużo do zaoferowania dzieciom, które mogą korzystać tu z rozlicznych atrakcji.

Choć w plaża w Świnoujściu należy do najszerszych i najczystszych na polskim wybrzeżu, istnieje tu także kilka innych, absolutnie obowiązkowych punktów do odwiedzenia, kiedy przyjeżdża się na wczasy z dzieckiem. Zresztą nawet kiedy wypoczywa się na ciepłym piasku, wzrok od razu przykuwa postawiony na falochronie znak nawigacyjny Stawa Młyny. Jego charakterystyczny kształt zbliżony do wiatraka sprawił, że stał się on symbolem miasta. Po drugiej stronie kanału portowego, na wyspie Wolin, można natomiast wejść na najwyższą nad Morzem Bałtyckim latarnię morską, mierzącą aż 68 metrów i podziwiać wspaniałą panoramę. Tuż obok latarni mieści się Fort Gerharda – warownia zbudowana w XIX wieku dla pruskiego wojska, która miała za zadanie ochronę bardzo ważnego portu. Działa tu Muzeum Obrony Wybrzeża, m.in. z wystawą dotyczącą produkcji niemieckich rakiet V1 i V2, a dla dzieci organizuje się żywe lekcje historii.

W samym centrum miasta bardzo ciekawą atrakcją jest zabytkowa wieża widokowa. To jedyna pozostałość po kościele z początku XX wieku. Dziś z jej tarasu możemy zobaczyć inną stronę Świnoujścia, port i piękną nadmorską dzielnicę. W wieży działa też kawiarnia i mini galeria sztuki. W razie gorszej pogody można pójść z dzieckiem na krytą pływalnię, można też znaleźć hotele nad morzem, które dysponują basenami. Trzeba też dodać, że Świnoujście jest doskonałą bazą wypadową do zagranicznych podróży. Bardzo blisko miasta znajduje się przejście graniczne Świnoujście-Garz, a w samym mieście swoją stację ma kolej jeżdżąca do nadmorskich kurortów w Niemczech, m.in. do Heringsdorfu, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Z terminalu promowego regularnie pływają też statki do Danii i Szwecji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*