tanie-loty-nad-baltyk-na-co-zwrocic-uwage-1

Tanie loty nad Bałtyk – na co zwrócić uwagę?

 Urlop nad morzem cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Chodzi jednak nie tyle o zagraniczne wyjazdy, ale wakacje nad Bałtykiem, który przyciąga w wakacje miliony turystów. Jedną z ważniejszych kwestii jeśli chodzi o zaplanowanie podróży na północ naszego kraju jest rodzaj oraz koszt transportu. W praktyce bardzo korzystnie wypada przelot samolotem, o ile skorzysta się z tanich połączeń lotniczych.

Tanie loty nad Bałtyk – na co zwrócić uwagę?

Morze Bałtyckie to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ lokalizacja ta ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Wakacje nad morzem mają zawsze niepowtarzalny klimat, tym bardziej jeśli wybieramy się na nie z rodziną czy znajomymi. Niezależnie jednak od okoliczności kluczem do sukcesu jest takie zaplanowanie podróży, aby była ona jak najbardziej komfortowa. Niestety, transport pociągiem czy samochodem jest męczący, a sam przejazd zajmuje nieraz kilkanaście godzin. 

Tanie latanie nad Bałtyk – co warto wiedzieć 

Świetną i przede wszystkim wygodną oraz szybką alternatywą jest przelot samolotem. Z rozwiązania tego z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Jest ono także niezwykle opłacalne finansowo, ale tylko wówczas, gdy znajdzie się tanie połączenie lotnicze. Na szczęście, nie jest to tak trudne zadanie, jak się może początkowo wydawać. Obecnie na rynku można upolować prawdziwe cenowe okazje, przewoźnicy oferują bowiem tanie loty nad Bałtyk i to z różnych lotnisk. Bilety można zarezerwować online, a koszt przelotu może zamknąć się najczęściej w kilkudziesięciu złotych i to w dwie strony! Jeśli więc podróżujemy samotnie, ale i z bliskimi, zapłacimy wielokrotnie mniej niż za przejazd samochodem, a co więcej, nad morze dotrzemy w niespełna dwie godziny. Jeśli planujemy wakacje nad Bałtykiem, warto więc mieć na uwadze opcję podróży samolotem, co pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, energii oraz pieniędzy. 

  

Jak znaleźć tanie połączenia lotnicze?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy określić dokładny kierunek podróży i na tej podstawie analizować możliwe oferty lotnicze. Nad Bałtyk dolecimy z wielu polskich miast, dostępne są bowiem między innymi tanie loty z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. Z tych lotnisk polecimy na przykład do Gdańska czy Szczecina. Lot bezpośredni trwa nieco ponad godzinę i jest możliwy przez 7 dni w tygodniu. Najlepiej rezerwować bilety z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet miesiąc czy dwa miesiące przed planowanym wylotem, ponieważ wówczas można liczyć na najniższe ceny. Warto śledzić na bieżąco pojawiające się okazje, ponieważ wiele z nich jest ograniczona czasowo. Jeśli nie jesteśmy pewni dokładnego terminu podróży, nic straconego, ponieważ dostępne są również oferty last minute. 

Tanie loty nad Bałtyk – gdzie szukać najlepszych ofert? 

 

W tej chwili najwygodniejszą i najszybszą opcją jeśli mowa o rezerwacji tanich biletów lotniczych nad Bałtyk jest skorzystanie z różnego typu wyszukiwarek lub porównywarek lotów. Na polecenie zasługuje między innymi eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich przewoźników, którzy oferują przelot nad polskie morze. Rezerwacji można dokonać w zaledwie kilka minut, do tego istnieje możliwość skorzystania z odroczonej lub ratalnej płatności. Przy okazji istnieje możliwość rezerwacji pakietu Lot+Hotel, a nawet wynajmu samochodu czy zakupu ubezpieczenia. Jak więc widzimy, możliwości jest wiele i można w każdej chwili z nich skorzystać, tym bardziej jeśli do dyspozycji mamy narzędzia online, dzięki którym jest to niezwykle proste oraz opłacalne. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*