Świnoujście aktywnie!

Świnoujście to miasto magiczne, w którym nie sposób narzekać na nudę. Laureat tegorocznego Rankingu Miejscowości Nadmorskich – dlaczego? Bez względu na osobowość i sposób spędzania wolnego czasu – w krainie 44 wysp można poczuć, że naprawdę się żyje. W wyjątkowo dobroczynnym mikroklimacie, oddech staje się lżejszy i każdego dnia przybywa energii. Dodatkowo niezwykłe położenie geograficzne Świnoujścia i zróżnicowane ukształtowanie terenu sprzyja uprawianiu różnorodnych form aktywności.

Na żądnych mocnych wrażeń i lubiących aktywny wypoczynek czeka wiele możliwości. Liczne szlaki turystyczne, które wiodą zarówno przez niziny jak i wymagające większego wysiłku fizycznego wzniesienia morenowe, zapraszają turystów na jogging, nordic walking bądź długi spacer. Swój raj odkryją w Świnoujściu wielbiciele turystyki rowerowej oraz miłośnicy sportów wodnych. Dla tych pierwszych przygotowano szlaki, które pozwalają zwiedzić kurort wzdłuż i wszerz, ale także umożliwiają bezpieczne wyprawy do pobliskich niemieckich miejscowości takich jak Ahlbeck, Heringsdorf czy Kamminke.


W Świnoujściu panują idealne warunki do uprawiania podnoszącego adrenalinę we krwi kitesurfingu. Wielu emocji dostarczy także rejs żaglówką (ze Świnoujścia można wypłynąć na szersze wody Zalewu Szczecińskiego bądź Bałtyku) czy spływ kajakowy po rozlewiskach Świny – na który warto wyruszyć obfitującym w cuda i dziwy przyrody 60-kilometrowym szlakiem.

Na akwenach otaczających Świnoujście swoje rekordy biją wędkarze, którzy z wymarzeniem czekają na wielką rybę. W Świnoujściu te marzenia zmieniają się w rzeczywistość. Przyjedź i sprawdź dlaczego jeszcze warto skorzystać z oferty aktywnego wypoczynku w Świnoujściu.
[slideshow]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*