Ubezpieczenie na wakacje – wybierz kompleksową ochronę dla Twojego dziecka

 Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha pierwszy raz wyrusza na samodzielne wakacje, czy regularnie podróżuje ze swoimi rówieśnikami i opiekunami w zorganizowanej grupie, warto zapewnić mu doskonałą ochronę. Odpowiednie ubezpieczenie na wakacje to nie tylko gotowość na wszelkie nieprzewidziane zdarzenia, ale także Twój spokój ducha i psychiczny komfort. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy. Polis na wakacje jest całkiem sporo. Dlaczego warto wybrać jeden z pakietów dla dzieci? Prezentujemy kilka zalet tego rozwiązania.

Najważniejsze korzyści ubezpieczenia na wakacje dla dziecka

Wielu ubezpieczycieli oferuje bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci podróżujących z rodzicami czy dziadkami. To bardzo korzystne rozwiązanie, ale co w sytuacji, w której maluch ma udać się na wakacje bez opieki rodziców? W takim przypadku możesz znaleźć dla niego dedykowaną polisę. Nie warto polegać jedynie na karcie EKUZ, która często okazuje się niewystarczająca. Dobre prywatne ubezpieczenie na wakacje dla dziecka gwarantuje bardzo podobny zakres ochrony do tego, który obejmuje osoby dorosłe.

Nie musisz martwić się m.in. o koszty leczenia wszelkich urazów malucha podczas zagranicznego wyjazdu. Dzieci często ulegają wypadkom, a rachunki w zagranicznych placówkach medycznych, nawet w przypadku drobnych kontuzji, mogą być bardzo wysokie. Polisa pokryje wszelkie koszty leczenia, transportu do placówki i powrotu do domu lub miejsca wypoczynku.

W przypadku dzieci bardzo istotny jest także podstawowy pakiet assistance, który oferuje ubezpieczenia na wakacje. Dzięki niemu kwestią zorganizowania wspomnianego transportu zajmuje się ubezpieczyciel. Z kolei konsultanci na infolinii gwarantują płynny przepływ informacji o stanie zdrowia dziecka i możliwych rozwiązaniach. To bardzo ważne, gdy nie możesz fizycznie dotrzeć na miejsce wakacji malucha.

Dodatkowe atuty rozszerzonej polisy dla aktywnych maluchów

Ubezpieczenie na wakacje dla dzieci, podobnie jak polisy dla dorosłych, można rozszerzyć o kolejne pakiety. Dobrym pomysłem jest np. wykupienie ochrony związanej z aktywnością sportową malucha. Jeśli dziecko wybiera się na wakacyjny wyjazd, podczas którego będzie np. jeździć na nartach, snowboardzie lub prowadzić inną aktywność, zaliczaną do sportów podwyższonego ryzyka, w razie jakiejkolwiek kontuzji ma zapewnioną kompleksową ochronę.

Rozszerzone ubezpieczenie obejmuje również sytuacje, w których wymagana jest specjalistyczna pomoc ratowników. Często zdarza się, że dzieci przez swoją nieuwagę lub brak doświadczenia doprowadzają do zniszczenia mienia podczas wakacyjnych wyjazdów. Dodatkowy pakiet chroni i przed takimi zdarzeniami, oferując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*