Wczasy dla seniorów nad morzem 2024

Jak mówi przysłowie, z wiekiem maleje zapotrzebowanie na zysk, a rośnie na święty spokój. Seniorzy są osobami, które nic już nie muszą, ale za to wszystko mogą! A skoro już się w życiu napracowali, teraz powinni wypoczywać. Specjalnie dla nich przygotowano więc oferty wczasów nad morzem skrojone do ich potrzeb.

wczasy dla seniorów nad morzem 2017W jesieni życia ma się zupełnie inne wymagania niż wtedy, gdy jest się dwudziestolatkiem. Nie trzeba nigdzie już gonić ani spieszyć się, nie trzeba zdobywać nowych lądów i wciąż czegoś komuś udowadniać. Raczej ma się ochotę na rekreacyjne spędzanie czasu w miłym towarzystwie, nie martwiąc się o nic. I na tym właśnie powinny polegać wczasy nad morzem dla seniora. Niespieszne spacery po plaży i lesie, dużo zdrowego dla organizmu jodu w powietrzu, piękna i uspokajająca przyroda wokół. Sceneria typowa dla polskiego wybrzeża Bałtyku.
 
 

Niestety emeryci, choć należą do najbardziej zasłużonych osób w kraju, często nie mogą liczyć na wysokie świadczenia. Dlatego skierowane do nich oferty wypoczynku mają promocyjne ceny. Na ogół są to turnusy z pełnym wyżywieniem, aby seniorzy nie musieli zajmować się niczym innym poza błogim odpoczynkiem. Aby uniknąć uciążliwego hałasu i zgiełku, najczęściej takie formuły proponują ośrodki położone w zaciszu, nieco poza centrami popularnych kurortów, ale za to blisko morza i lasu (żeby nie trzeba było daleko chodzić). Z uwagi na dużą ilość turystów i wysokie temperatury nad morzem w sezonie, nieraz wczasy dla seniorów organizuje się poza szczytem wakacyjnym np. we wrześniu W ten sposób mogą oni uniknąć niedogodności związanych z tłokiem, uciążliwym staniem w kolejkach itd. Poza tym mają dużo wolnego czasu, więc wyjazd w czerwcu czy wrześniu nie jest dla nich problemem. W pakietach pobytowych dla seniorów uwzględnia się też czasem zabiegi lecznicze czy rehabilitacyjne, lub istnieje możliwość dokupienia ich na miejscu w SPA lub gabinecie zabiegowym znajdującym się na miejscu. Ale zdziwiłby się ten, kto myśli, że emeryci spędzają na wakacjach czas bezczynnie. Podczas takich wyjazdów biorą udział w organizowanych dla nich animacjach, różnego rodzaju grach, zajęciach Nordic Walking i gimnastyce, dansingach czy ogniskach. I świetnie się przy tym bawią.
 
wczasy-dla-seniora-nad-morzem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*