Nordic Walking Władysławowo-trasy

Nordic Walking WładysławowoNordic Walking – w Polsce bardzo popularny od kilku lat, jednak jego historia to już ok. 100 lat. Początkowo był to sposób na wiosenny czy letni trening dla narciarzy biegowych, jednak bardzo szybko okazało się, że to doskonały sposób na bezpieczną rekreację i utrzymanie dobrej kondycji. Rozpoczęcie przygody z Nordic Walking nie wymaga zakupu drogich sprzętów, a chodzić z kijkami można praktycznie wszędzie. Oczywiście najlepiej po wyznaczonych i przygotowanych trasach. Plaże i nadmorskie ścieżki idealnie nadają się do chodzenia z kijkami. W Jastrzębiej Górze i we Władysławowie powstał Nordic Walking Park – czyli sieć tras o różnym poziomie trudności. W wielu miejscach znajdziecie tablice informacyjne, a wzdłuż całej trasy oznakowanie, które pozwoli Wam na swobodne przemieszczanie się po szlaku.

My jednak najbardziej polecamy spacer na Półwysep Helski – jest tam przygotowana specjalna leśna ścieżka spacerowa (osobna od trasy rowerowej).  Tam w otoczeniu drzew i dźwięku morskich fal możecie na płaskim terenie w komfortowych warunkach dojść aż na Hel. Pewnie na pierwszy raz to jednak za daleko, jednak spacer Nordic Walking można idealnie połączyć z plażowaniem. Pół godzinny spacer wzdłuż Półwyspu pozwoli Wam dotrzeć do pięknych dzikich plaż, z dala od parkingów, gdzie nawet w środku lata możecie cieszyć się całą szerokością plaży dla siebie – to nagroda dla tych, którzy oprócz leżenia zdecydują się na aktywny wypoczynek.

Popularność spacerów z kijkami wśród mieszkańców Władysławowa i turystów zmotywowała lokalne władze do organizacji Marszów Nordic Walking – zobaczcie relację z jednej z tego typu imprez. 

Jakie korzyści czekają na Was w zamian za trochę wysiłku? Nordic Walking  prowadzi do większego wzmocnienia mięśni niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. W szczególności rozwija się siła i wytrzymałość ramion, spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu, redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami, odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.

Zobaczcie mapę z Nordic Walking Park Władysławowo:
Nordic Walking Park Władysławowo trasy

  Chodzicie z kijkami po plaży? Podzielcie się wrażeniami – czekamy na opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*