zawody kite surfing 2012 Łeba

Zawody Ford Kite Cup Łeba 2012

Już w najbliższy weekend, tj. 20 – 22 lipca w Łebie odbędzie się kolejny etap ogólnopolskich zawodów w kitesurfingu. Tym razem zawodnicy spotkają się w nadmorskim kurorcie, w miejscowości Łeba i zmierzą się na otwartych wodach Morza Bałtyckiego.

 

Kitesurferzy staną do walki w dwóch głównych konkurencjach: Freestyle i Race. Jak dotąd, w klasyfikacji generalnej Ford Kite Cup we Freestyle’u prowadzą Katarzyna Lange oraz Victor Borsuk. W konkurencji Race na prowadzeniu są Agnieszka Grzymska oraz Tomasz Janiak. Wyżej wymienieni zawodnicy odnieśli zwycięstwo już w pierwszej edycji zawodów w maju, w Chałupach. Podczas kolejnego etapu, który miał miejsce w czerwcu w Rewie, wyścig Race wygrała Michalina Laskowska przed Agnieszką Grzymską, Edytą Gwizdałą i Marceliną Wiśniewską. Wśród mężczyzn ponownie zwyciężył Tomasz Janiak, pokonując Błażeja Ożoga i Maksa Żakowskiego. Obok Race’u udało się rozegrać jedynie eliminację kobiet we Freestyle’u, w związku z czym pierwsze miejsce zdobyły ex aequo cztery zawodniczki: Karolina Winkowska, Katarzyna Lange, Natalia Grabowska i Agnieszka Grzymska. Słabnący wiatr nie pozwolił na dokończenie rozgrywek, jednak mimo tego zawodnicy wyjechali z rękami pełnymi nagród od firm: Ford, North, Ion i Ipanema oraz zapasem napojów energetycznych Red Bull.
zawody kite surfing 2012 Łeba

Na najbliższy weekend w Łebie zapowiadany jest całkiem silny wiatr. Miejmy nadzieję, że prognoza się utrzyma i będziemy mogli podziwiać wysokie loty Mistrzów Polski Karoliny Winkowskiej i Victora Borsuka z Teamu Forda, którym ostatnio nie dopisał wiatr i nie mogli w pełni zaprezentować swoich umiejętności. 
Karolina Winkowska w minionym tygodniu brała udział w zawodach Pucharu Świata PKRA w Niemczech w St. Peter – Ording, gdzie w bardzo trudnych warunkach pogodowych zajęła trzecie miejsce, po raz kolejny udowadniając wszystkim, że jest jedną z najlepszych kitesurferek na świecie. Teraz Karolina wraca do Polski, aby móc jeszcze przed zawodami potrenować swoje najtrudniejsze triki, jakimi są power handle-passy. Ewolucje te są charakterystyczne dla stylu pływania najlepszych zawodników i polegają na przełożeniu drążka sterującego za plecami, w locie. Już w ten weekend na zawodach Ford Kute Kup będzie można je podziwiać w Łebie w wykonaniu Karoliny i Victora. Pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wynosi 105 000 PLN (w tym 40 000 PLN stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych to 65 000 PLN).


Przed nami jeszcze dwa etapy emocjonujących zmagań czołówki polskich kitesurferów:
20 – 22 lipca Łeba
17 – 19 sierpnia Jastarnia (Mistrzostwa Polski)

 

 

Plan zawodów Ford Kite Cup w Łebie:
1 dzień zawodów 20 lipca
8:00 – 9:30 Rejestracja zawodników
10:00 – 10:30 Skippers meeting oraz losowanie grup
10:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
2 dzień zawodów 21 lipca
9:00 – 9:30 Skippers meeting
9:30 – 19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 22 lipca
Dzień rezerwowy zawodów

Więcej na FordCup.pl ! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*