Zlot Morsow w Mielnie

Zlot Morsów Mielno 2014

Zlot Morsow w Mielnie

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie to już tradycja. Kolejny…już XI Zlot odbędzie się w drugi weekend lutego 2014, a organizatorzy zapewniają, że nikomu nie będzie zimno – atmosfera będzie gorąca! Portal Czasnadmorze.pl serdecznie zaprasza do Mielna!

 

Jest to jedyna tego typu impreza nad Bałtykiem. Wydarzenie to od lat ściąga do Mielna miłośników zimowych kąpieli z całej Polski, a także z Rosji, Niemiec, Danii, Szwecji a nawet Czech. Frekwencja jest równie imponująca, dzięki czemu w 2010r. został pobity Rekord Guinnessa na największą liczbę osób wspólnie kapiących się, potwierdzony oficjalnym wpisaniem go do księgi „Guinness World Records” (liczba osób 1054).

Już wkrótce pełen program Zlotu Morsów na 2014 r! Tak było w roku ubiegłym:
Niedziela to dzień kulminacyjny Zlotu zaczynający się wielka paradą ulicami Mielna, na tą okazję morsy przygotowują specjalne stroje aby powalczyć o nagrodę w konkursie dla najoryginalniejszego klubu. Orkiestra bębniarska, tancerze, szczudlarze, maskotka Zlotu to tylko nieliczne atrakcje tego punktu imprezy. Na plaży na morsy czekać będą byli piłkarze Pogoni Szczecin: Jarosław Chwastek i Piotr Świerczewski oraz instruktorzy z Klubu Pure Heath and Fitness, którzy rozgrzeją morsy na sportowo.
Sama kąpiel morsów jak zwykle punktualnie o godz. 12:00 w asyście około 100 płetwonurków oraz śmigłowca Marynarki Wojennej. Dla wszystkich kąpiących się organizatorzy przygotują grzaniec piwny w wielkim 500 l kotle. A już od czwartku w Mielnie otwarty zostanie „Mieleński Pałac Ślubów” zatrudniający świtę Neptuna, a śluby tam zawarte ważne są tylko w Mielnie i tylko podczas Zlotu tego i każdego następnego.
 
MIELNO – ŚWIATOWA STOLICA MORSÓW!!! Portal Czasnadmorze.pl szczególnie poleca tą imprezę! Szczegółowych informacji na temat imprezy udziela Biuro Promocji i Informacji Turystycznej w Mielnie tel. 94 31 89 955, 94 31 66 152, e-mail: cit@mosir.mielno.pl oraz www.zlotmorsow.mielno.pl

 

 

6 opinii dla “Zlot Morsów Mielno 2014

  1. 9-ty raz zamierzam uczestniczyć w zlocie,organizatorzy zapewniają super zabawę i niepowtarzalną atmosferę.Pozdrowienia od Swarzędzkich Morsów.

  2. Witam. Chciałbym przyjechać z nowym śródlądowym klubem morsów z Lubania. Może dzięki nam pobijemy rekord?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*