Pogoda w Chorwacji-temperatury i klimat


pogoda w chorwacjiBrakuje Wam ciepła, ale nie koniecznie tropikalnych upałów? Chorwacja ma wszystko to czego nam potrzeba do udanego wypoczynku nad morzem, którego temperatura nawet zimą nie spada poniżej 10 C (wzdłuż wybrzeża Adriatyku), a sierpniu wynosi nawet 26 C. Sprawdźmy więc pogodę w Chorwacji dla poszczególnych miesięcy.

W kontynentalnej części Chorwacji panuje klimat umiarkowany, gdzie średnie temperatury są o kilka stopni większe niż w Polsce. Na szczęście dla turystów i tamtejszych hotelarzy, zupełnie inna pogoda jest na wybrzeżu, gdzie klimat śródziemnomorski sprawia, że wakacje w Chorwacji są tak popularne.

 
Temperatury średnie w oC
V
VI
VII
VIII
IX 
Chorwacja 
pogoda 
Powietrze
22
26
29
29
24
19
Woda
17
21
23
23
20
20

Sprawdź koniecznie: Tanie wakacje 2012 w Chorwacji

Chorwacja Pogoda długoterminowa w Split, Dubrowniku, Zagrebie, Puli, Zadar

Sezon turystyczny w Chorwacji zaczyna się już w maju, kiedy to temperatury zaczynają codziennie przekraczać 20 stopni, a woda nagrzewa się już do 17 stopni. Szczyt chorwackiego sezonu to miesiące czerwiec, lipiec i sierpień, kiedy to pogoda przynosi fale ciepła, a woda ma idealną temperaturę do przyjemnych kąpieli. Wiosną i na początku lata morski wiatr zwany „mistral” przyjemnie obniża temperaturę wzdłuż wybrzeża. Bardzo dobrym miesiącem na zdecydowanie tańszy wypoczynek jest wrzesień, który w połączeniu z bardzo dobrą pogodą stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych letnich miesięcy. Osoby, które unikają upałów z powodzeniem mogą wybrać się na wypoczynek w Chorwacji nawet w październiku: wówczas morze jest cały czas ciepłe, a pogoda podobna do tej spotykanej w lato w Polsce.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kategorie:: Pogoda

Tags:

RSSKomentarze i Opinie (1)

Pozostaw komentarz dot. Pogoda w Chorwacji-temperatury i klimat

  1. Sandy pisze:

    Jolanta Kulpinska , solcojog pisze:Podpisuje sie pod Deklaracja Zmowa O bywatelska.CDhodzi nie tylko o eliminowanie mowy nienawisci, ale bardziej o merytoryczna debate dot waznych spraw do zalatwienia w naszym zyciu spolecznym

Pozostaw komentarz dot. Pogoda w Chorwacji-temperatury i klimat

Obraz CAPTCHY
*

Wakacje 2020 nad morzem