Pogoda na zimę -jaka zima 2024?

pogoda na zimę 2024Zastanawiacie się jaka będzie pogoda zimą 2022/2023 ? Dla Was sprawdziliśmy wiele źródeł po to, by przedstawić jak najlepszą prognozę sezonową na nadchodzące zimowe miesiące. Pamiętajcie pogoda długoterminowa i sezonowa mają charakter orientacyjny, dlatego koniecznie weryfikujcie prognozy bliżej interesującego Was terminu. Mamy nadzieję, że wnioski dotyczące pogody na zimę sprawdzą się tak samo dobrze jak nasze prognozy na lato.

Pogoda na zimę Prognoza pogody na styczeń luty 2024

Pogoda na styczeń 2024 będzie to miesiąc dużej zmienności – czyli lekki mróz i miejscami odwilż będą występować na przemian. Styczeń będzie jednak bardziej zimowy niż końcówka grudnia. Momentami spadnie sporo śniegu. Pierwsza odwilż pojawi się dopiero w okolicach 20 stycznia. Większa część miesiąca to okolice -2/ -4.  W nocy miejscami do -10. Dla spragnionych białego puchu jest też dobra wiadomość: w górach utrzymywać się będą temperatury minusowe.

Sprawdź również Pogoda długoterminowa na lato

Pogoda na luty 2022 : Ten miesiąc zapowiadany jest jako najbardziej zimowy. Już początek lutego przywita nas srogimi mrozami poniżej – 10 stopni. Będzie też sporo śniegu. W całym kraju temperatury będą poniżej zera i to bardzo! Możliwe rekordy zimna. Ferie zimowe upłyną pod znakiem lekkich opadów śniegu. Zimowa będzie szczególnie pierwsza połowa lutego, potem zacznie się systematycznie ocieplać, pojawi się więcej odwilży, ale nie unikniemy okresowych incydentów zimowych- szczególnie w górach. 

Zimowy marzec 2024 będzie już bardziej wiosenny niż zimowy…Ten miesiąc w tym roku przyniesie nam głównie epizody zimowe w pierwszej połowie marca. Podzcas nich w dzień temperatura nad samym morzem balansować będzie powyżej zera, w głębi lądu około zera. Noce mroźne. Popada też śnieg. Dni ciepłych sporo widzimy w drugiej połowie miesiąca, kiedy to słupki rtęci dochodzić mają do 10-15 stopni! Poczujemy więc wiosnę. Często jednak ma padać. Od deszczu, przez deszcz ze śniegiem po sam śnieg.

Sprawdź opinie ekspertów: Kiedy spadnie pierwszy śnieg! 

 

 

Wszystkim Wam życzymy przede wszystkim udanego wypocznku i doposowania pogody do Waszych potrzeb. Pewnie większość z Was wybierze góry, jednak my zaprazamy na zimę nad morzem

 styczeń luty pogoda 2024 na zimę

 

54 opinii dla “Pogoda na zimę -jaka zima 2024?

  1. Do jakub. To jedz na syberie. Ty na wet nie wiesz co piszesz. Jestes taki cwany bo masz dom, pomysl o tych ktorzy go nie maja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*