Władysławowo-atrakcje dla dzieci


Wybierasz się do Władysławowa z dziećmi – sprawdź jak wiele atrakcji czeka na Twoje "skarby" w tej popularnej nadmorskiej miejscowości. 

Najważniejszą atrakcją lata jest największa piaskownica na Świecie – czyli PLAŻA – to tam poza łopatką i wiaderkiem nie wiele więcej potrzeba do szczęścia, oczywiście gdy pogoda nad morzem dopisuje. Plaże we Władysławowie są jednymi z najszerszych na Bałtyku – z dzieciakami polecamy te troszkę mniej popularne, na początku Półwyspu (wejście Chałupy 1 lub nawet kolejne, wówczas macie gwarancję komfortu plażowania). Zamki z piasku, puszczanie latawca no i wodne kąpiele – to atrakcje, na które czekają nie tylko dzieci, ale również rodzice! Jednak plaża to nie wszystko – we Władysławowie znajdziecie całkiem sporo atrakcji dla dzieciaków. Kiedy pogoda nie będzie najlepsza można skorzystać z basenupołożonego zaledwie kilkadziesiąt metrów od morza. Co ważne – jest tam bardzo czysto, a i rozrywek całkiem sporo: poza dużym (25m x 16m) basenem znajdziecie też mniejszy- idealny do zabaw z dziećmi (z cieplejszą wodą). Jest też  jacuzzi, gejzery i parasole wodne, a nawet zjeżdżalnia o długości 70 m. Jednak hitem końcówki poprzednich wakacji był nowiutki Lemon aquapark z basenami na otwartym powietrzu. Na dzieciaki czeka tam moc atrakcji wodnych i nie tylko, choć opinie o Lemon Parku po sezonie 2014 już nie są tak pozytywne, jak będzie w 2015 –  - poinformujemy Was od razu po otwarciu.. 

Warto odwiedzić:
Morze Klocków – wystawa budowli z klocków Lego

Najmłodsi, ale również ich rodzice docenią warunki przygotowane w parku linowym Tarzan Park we Władysławowie, na przeciwko Ośrodka Przygotowań Olimpijskich – czekają tam na Was urozmaicone trasy i profesjonalna obsługa.

Warto wybrać się do największego rybackiego portu w Polsce, zobaczyć prawdziwe kutry rybackie, a nawet przepłynąć się na jednym z nich lub na statku pirackim. Coraz popularniejsze są również rejsy szybkimi łodziami wyposażonymi w kilkaset koni mechanicznych silniki – to jednak atrakcja dla starszych dzieci. Będąc we "Władku" warto odwiedzić taras widokowy znajdujący się w Ratuszu (górny taras to 63 m n.p.m) – pięknie widać z niego Półwysep Helski. Po drodze na taras widokowy możecie wstąpić do Muzeum Motyli – znajdziecie tam unikalne zbiory najpiękniejszych motyli Świata. W tej samej wieży znajdziecie także Muzeum Iluzji.  Tuż obok Ratusza czyli popularnego "Domu Rybaka" znajdziecie Lunapark Sowiński z całkiem sporą kolejką górską i wieloma karuzelami i innymi atrakcjami – sprawdź ceny i opinię o wesołym miasteczku we Władysławowie

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, warto zadbać o miejsce przyjazne rodzinie, a najlepiej takie, które ma w swojej ofercie atrakcje na niepogodę, lub wręcz przeciwnie, na zbyt duże upały. We Władysławowie działa  sala zabaw dla dzieci "Port Dzieci" o powierzchni ponad 140 m2 – znajdziecie ją w Pensjonacie Wojciech (wyłącznie dla gości Pensjonatu!).  Z roku na rok coraz popularniejszy staje się również Ocean Park Władysławowo – w pełnej okazałości był dostępny dopiero od lipca, kiedy to uroczyście do Ocean Parku przybył 34 metrowy Wieloryb. Wybierając się tam ze swoimi pociechami zaplanujcie sobie parę godzin – dzieciaki nie chcą schodzić z wielkiego placu zabaw, który jest wliczony w cenę biletu. Samych placów zabaw (bezpłatnych na świeżym powietrzu) we Władysławowie też jest sporo, jednak te najciekawsze z najnowszym sprzętem znajdziecie na ul. Morskiej czyli przy skwerze Gen. Hallera i na właśnie budowanym skwerze rekreacyjnym nad Zatoką.

Zobaczcie najciekawsze place zabaw dla dzieci we Władku:

Latem Władysławowo jest pełne atrakcji – jak w każdej miejscowości nadmorskiej, jednak już wkrótce w naszym portalu przewodnik po "niszowych", mniej popularnych i bardzo tanich atrakcjach dla dzieci i nie tylko we Władysławowie i okolicach:
- Port we Władysławowie i rejsy turystyczne
- Aleja Gwiazd Sportu
- Latarnia Morska Rozewie
- Dom do góry nogami – Władysławowo
- Fokarium Hel
- Swarzewo – przystań (niedroga wypożyczalnia sprzętu wodnego )
- rewelacyjne ścieżki rowerowe
- bunkry na Półwyspie Helskim

- loty widokowe nad Półwyspem
- wakacyjna nauka pływania
koncerty i ciekawe imprezy

Na wycieczki w okolicy polecamy:
Wejherowo , Gniewino i odwiedziny na  farmie strusi 
Najciekawsze w Trójmieście: Ośrodek Kultury Morskiej , Zwiedzanie PGE Arena z atrakcjami, Centrum Nauki Eksperyment , Akwarium Gdynia
 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.8/5 (6 votes cast)
Władysławowo-atrakcje dla dzieci, 3.8 out of 5 based on 6 ratings

Kategorie:: Atrakcje nad morzemPolecane artykuły

Tags:

RSSKomentarze i Opinie (0)

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Wakacje 2015 nad morzem