Osada Słowiańska Sławutowo


Chcecie dowiedzieć się, jak żyli Wasi słowiańscy przodkowie? Średniowieczny gród w Sławutowie otwiera przed Wami swoje podwoje.

atrakcje dla dzieci Puck okolice Władysławowa

Sławutowo to niewielka kaszubska wieś, która leży na skraju Puszczy Darżlubskiej, niedaleko Trójmiasta i popularnych nadmorskich kurortów jak Władysławowo czy Jastrzębia Góra. Rozległe kompleksy leśne dostarczały niegdyś Słowianom wszystkiego, czego potrzebowali – mogli czerpać z nich drewno, polować i zbierać rośliny. Dlatego wieś na obrzeżach puszczy jest idealnym miejscem do rekonstrukcji ich osady i pokazania ich codziennego życia.

atrakcje okolice PuckaAtrakcje Osada Słowiańska Sławutowo (okolice Pucka)

Podstawowym zajęciem dawnych Słowian, oprócz polowania i zbieractwa, było rzemiosło. W grodzie w Sławutowie zajrzeć można do 8 chat i obejrzeć warsztaty rzemieślników oraz ich narzędzia. Podczas zwiedzania spotkamy garncarza, kowala, tkaczkę, zielarza czy bursztynnika, a każdy opowie o swoim zawodzie, a może nawet sprawdzi nasze umiejętności w danym fachu. Okazuje się, że tysiąc lat temu zdobycie przedmiotów codziennego użytku nie było wcale takie łatwe. Słowianie byli jednak też dość wojowniczym ludem. Cała osada ma charakter grodu obronnego, odtworzonego tak, aby wiernie przypominał podobne konstrukcje z okresu IX-X wieku. Wokół wybudowano 400-metrową palisadę i 3 wieże obronne, używając do tego naturalnych drewnianych bali. W osadzie prowadzone są zajęcia edukacyjne, lekcje żywej historii i warsztaty podczas których można nauczyć się lepić garnki czy też wypiekać podpłomyki. Odbywają się tu wystawy i festyny, można też zorganizować ognisko z kiełbaskami.

średniowieczna osada SławutowoGodziny otwarcia Osada Słowiańska Sławutowo

kwiecień – w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00

maj-czerwiec – codziennie od 10.00 do 18.00

lipiec, sierpień – codziennie od 10.00 do 19.00Osada Słowiańska Sławutowo

84-100 Sławutowo

tel. 604-148-233

www.slawutowo.pl

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kategorie:: Atrakcje nad morzem

Tags:

RSSKomentarze i Opinie (0)

Pozostaw komentarz dot. Osada Słowiańska Sławutowo

Obraz CAPTCHY
*

Wakacje 2020 nad morzem