Władysławowo-atrakcje dla dzieci

Wybierasz się do Władysławowa z dziećmi – sprawdź jak wiele atrakcji czeka na Twoje "skarby" w tej popularnej nadmorskiej miejscowości. 

Najważniejszą atrakcją lata jest największa piaskownica na Świecie – czyli PLAŻA – to tam poza łopatką i wiaderkiem nie wiele więcej potrzeba do szczęścia, oczywiście gdy pogoda nad morzem dopisuje. Plaże we Władysławowie są jednymi z najszerszych na Bałtyku – z dzieciakami polecamy te troszkę mniej popularne, na początku Półwyspu (wejście Chałupy 1 lub nawet kolejne, wówczas macie gwarancję komfortu plażowania). Zamki z piasku, puszczanie latawca no i wodne kąpiele – to atrakcje, na które czekają nie tylko dzieci, ale również rodzice! Jednak plaża to nie wszystko – we Władysławowie znajdziecie całkiem sporo atrakcji dla dzieciaków. Kiedy pogoda nie będzie najlepsza można skorzystać z basenupołożonego zaledwie kilkadziesiąt metrów od morza. Co ważne – jest tam bardzo czysto, a i rozrywek całkiem sporo: poza dużym (25m x 16m) basenem znajdziecie też mniejszy- idealny do zabaw z dziećmi (z cieplejszą wodą). Jest też  jacuzzi, gejzery i parasole wodne, a nawet zjeżdżalnia o długości 70 m.  

Sprawdź koniecznie:
Atrakcje dla dzieci do 30 km od Władysławowa – okolice Półwyspu 

Najmłodsi, ale również ich rodzice docenią warunki przygotowane w parku linowym Tarzan Park we Władysławowie, na przeciwko Ośrodka Przygotowań Olimpijskich – czekają tam na Was urozmaicone trasy i profesjonalna obsługa.

Warto wybrać się do największego rybackiego portu w Polsce, zobaczyć prawdziwe kutry rybackie, a nawet przepłynąć się na jednym z nich lub na statku pirackim. Coraz popularniejsze są również rejsy szybkimi łodziami wyposażonymi w kilkaset koni mechanicznych silniki – to jednak atrakcja dla starszych dzieci. Będąc we "Władku" warto przejechać się "Diabelskim Młynem" w wesołym miasteczku – widok z wysokości ponad 60 m n.p.m zrobi na Was wrażenie – z wagoników pięknie widać  Półwysep Helski. W okolicy Ratusza (wystarczy zejść po schodach w kierunku estrady koncertowej) znajdziecie Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub "MERK" – tam czeka na Was zdecydowanie najciekawsza wystawa we Władysławowie – "Praca Rybaka".  Co ważne dzieci do lat 7 wchodzą BEZPŁATNIE, a dorośli zapłacą tylko 4 pln (ulgowy 2 pln). To wystawa multimedialna, gdzie poza ciekawymi eksponatami możecie np. wczuć się w rolę kapitana i poprowadzić łódź na interaktywnym symulatorze!

wystawa Władysławowo dla dzieci atrakcje - co zobaczyć

Na przeciwko znajduje się miejska scena, na której odbywają się koncerty i przedstawienia. Od 2015 r. dostępny jest też namiot kinowy "Multikino", w którym nie brakuje seansów dla dzieci. Tuż obok Ratusza czyli popularnego "Domu Rybaka" znajdziecie Lunapark Sowiński z całkiem sporą kolejką górską i wieloma karuzelami i innymi atrakcjami.

Polecamy:
aquapark reda park wodny atrakcje dla dzieci

Tegoroczną nowością jest Wystawa 3D. Znajdziecie ją w Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie koło Władysławowa – miejsce znane przede wszystkim z wystawy klocków LEGO, w tym roku zaprasza dodatkowo na wystawę morską oraz wystawę murali 3D – te niesamowite prace wyglądają jak żywe, a Wy będziecie ich częścią. To tu zrobicie sobie zdjęcie z morświnem, siedząc w paszczy rekina, czy surfując na wysokiej fali.

ciekawe miejsca Władysławowo dla dzieci atrakcje

 Wybierając się na wakacje z dzieckiem, warto zadbać o miejsce przyjazne rodzinie, a najlepiej takie, które ma w swojej ofercie atrakcje na niepogodę, lub wręcz przeciwnie, na zbyt duże upały. We Władysławowie działa  sala zabaw dla dzieci "Port Dzieci" o powierzchni ponad 140 m2 – znajdziecie ją w Pensjonacie Wojciech (wyłącznie dla gości Pensjonatu!).  Z roku na rok coraz popularniejszy staje się również  Ocean Park Władysławowo – tam czekają na Was makiety wielu zwierząt oceanicznych  z  34 metrowym Wielorybem na czele.Wybierając się tam ze swoimi pociechami zaplanujcie sobie parę godzin – dzieciaki nie chcą schodzić z wielkiego placu zabaw, który jest wliczony w cenę biletu. Samych placów zabaw (bezpłatnych na świeżym powietrzu) we Władysławowie też jest sporo, jednak te najciekawsze z najnowszym sprzętem znajdziecie na ul. Morskiej czyli przy skwerze Gen. Hallera i na właśnie budowanym skwerze rekreacyjnym nad Zatoką.

Zobaczcie najciekawsze place zabaw dla dzieci we Władku:

Poza placami zabaw na filmie, warto odwiedzić jeszcze plac zabaw przy ul. Jachtowej (Jachtowa/Parkowa) – kilka zdjęć poniżej. Znajdziecie tam nowoczesny plac pełen atrakcji dla najmłodszych, mini skate park, a także boisko i miejsce na ognisko. 

place zabaw dla dzieci atrakcje Władysławowo (5)

place zabaw dla dzieci atrakcje Władysławowo (4)

Dla dzieciaków lubiących hulajnogi, deskorolki i rowerowe akrobacje polecamy skate-park przy Zespole Szkół nr 1 (ul. Dworcowa Władysławowo) – to ciekawy obiekt, gdzie młodsi i starsi mogą oddać się ekstremalnej rozrywce.

skate park Władysławowo dla dzieci

place zabaw dla dzieci atrakcje Władysławowo (8)

Polecane atrakcje dla dzieci

Latem Władysławowo jest pełne atrakcji – jak w każdej miejscowości nadmorskiej, jednak już wkrótce w naszym portalu przewodnik po "niszowych", mniej popularnych i bardzo tanich atrakcjach dla dzieci i nie tylko we Władysławowie i okolicach:
Port we Władysławowie i rejsy turystyczne
Aleja Gwiazd Sportu
Latarnia Morska Rozewie
Dom do góry nogami – Władysławowo
Fokarium Hel
Swarzewo – przystań (niedroga wypożyczalnia sprzętu wodnego )
– rewelacyjne ścieżki rowerowe
bunkry na Półwyspie Helskim

Osada Słowiańska Sławutowo

labirynt w polu kukurydzy
loty widokowe nad Półwyspem
wakacyjna nauka pływania
– koncerty i ciekawe imprezy

Na wycieczki w okolicy polecamy:
Wejherowo , Gniewino i odwiedziny na  farmie strusi 
Najciekawsze w Trójmieście: Ośrodek Kultury Morskiej , Zwiedzanie PGE Arena z atrakcjami, Centrum Nauki Eksperyment , Akwarium Gdynia
 

 Na rodzinne zakupy zapraszamy do Portu Rumia

rumia-sala-zabaw-dla-dzieci