Czas nad morze - Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Gdzież można było ulokować projekt w naoczny sposób upamiętniający historię polskiego sportu, jeśli nie tuż obok słynnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo? Wielu z tych, którzy przez długie lata dostarczali nam wspaniałych emocji i radości z sukcesów mają swoją aleję we Władysławowie.

Czas nad morze - Aleja Gwiazd Sportu WładysławowoAleja Gwiazd Sportu  została powołana przez fundację o tej samej nazwie w 2000 roku. Od tej pory każdego lata Władysławowo gości wielkie sławy i odbywa się tu uroczysta ceremonia odsłonięcia kolejnych gwiazd najsłynniejszych polskich sportowców. Upamiętniony w ten sposób został choćby legendarny trener Kazimierz Górski, ale także ci nieco zapomniani, ale przecież przez swoją klasę sportową wielcy, ludzie. Gwiazdy w Alei wykonane są ze spiżu, widnieje na nich imię, nazwisko i dyscyplina, oprawione są w granitowe płyty.

 

 


Wyświetl większą mapę

 

Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo  – polecamy:  Władysławowo Atrakcje

Dzięki temu projektowi pamięć o wybitnych sportowcach nigdy nie zaginie i co ważne, będą mogli kultywować ją także młodzi ludzie, którzy często niewiele wiedzą o największych sukcesach polskiego sportu. Tym samym propaguje się piękne idee olimpijskie, sportowy tryb życia i zaangażowanie, pokazuje się, że ciężka praca przynosi wyniki i zachęca do uprawiania sportu. Kto wie, może ktoś natchniony tym widokiem kiedyś sam zostanie wielkim sportowcem i otrzyma tu swoją gwiazdę. 

 

A jak Wam podoba się Aleja Gwiazd Sportu? Macie swojego ulubionego sportowca? A może uważacie, że ktoś jeszcze zasługuje na swoją gwiazdę? Chętnie przeczytamy wasze opinie.

1 opinia dla “Aleja Gwiazd Sportu Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*