Campingi Półwysep Helski-opinie i ceny

Sposobów na podróżowanie jest wiele, przecież każdy ma swoje upodobania i standardy. Dlatego obok hoteli i pensjonatów warto też przyjrzeć się warunkom panującym na campingach, a akurat na Półwyspie Helskim, jak na rejon typowo turystyczny przystało, mamy ich pod dostatkiem.

 
Noclegi na campingu wybierają często osoby młode, które cenią sobie wolność i niezależność, a nie chcą wydawać na ten cel zbyt wysokich sum. Wynajęcie miejsca na polu namiotowym czy nawet domku campingowego jest zazwyczaj tańsze niż pokój w hotelu, ale też i nieco mniej komfortowe. Wielu jednak to nie przeszkadza, a nawet cenią sobie bardziej możliwość turystycznego biwakowania i przebywania na świeżym powietrzu. Jest także spora grupa zwolenników caravaningu, jeżdżących swoimi camperami lub z przyczepami campingowymi i przygotowanych na każdą ewentualność. Poza tym współczesne pola namiotowe zapewniają na ogół toalety, dostęp do elektryczności, bieżącą wodę, miejsca na ognisko i grilla, niektóre mają bardzo ciekawe położenie i oferują o wiele więcej.
 
Campingi półwysep Helski opinie cenyDobrym przykładem jest tu camping „Małe Morze”, na początku Półwyspu Helskiego, przy drodze Władysławowo – Chałupy. Dzięki lokalizacji tuż nad Zatoką Pucką, która uchodzi za jedno z najlepszych miejsc w Europie do uprawiania sportów wodnych, rozwinął się tutaj ośrodek żeglarski z przystanią, wypożyczalnią sprzętu i szkołą windsurfingu i kitesurfingu. Wystarczy przejść na drugą stronę Półwyspu (w tym miejscu jest on bardzo wąski) by ujrzeć piękną piaszczystą plażę na której nigdy nie zobaczycie tłumów – to jedno z piękniejszych miejsc do letniego wypoczynku na plaży. Jednodniowy pobyt na campingu "Małe Morze" osoby dorosłej to koszt 16 zł, do tego trzeba doliczyć jeszcze opłatę za rozstawienie namiotu albo przyczepy (cena za standardowy, 2-osobowy namiot wynosi 13 zł). Można tu także wynająć pokoje.
 
camping Małe Morze Władysławowo kempingNa sporty wodne stawia też mieszczący się w Chałupach camping Polaris. Również tutaj bliskość Zatoki Puckiej wpłynęła na działalność szkółek kitesurfingu i windsurfingu. Cena za pobyt osoby dorosłej to 11 zł/dzień, rozstawienie namiotu 2-osobowego kosztuje 9 zł.
 
Z kolei camping Maszoperia w Jastarni stara się przede wszystkim stworzyć rodzinną atmosferę. Dlatego znajdziemy tu m.in. place zabaw i profesjonalnych animatorów, którzy mają zadbać, aby dzieci nie nudziły się. Dla osoby dorosłej jedna doba pobytu kosztuje 17 zł, opłata za namiot 2-osobowy to 12 zł

Nieco dalej, zaledwie 100 metrów od przystanku kolejowego Jastarnia-Wczasy, natrafimy na Ośrodek Wczasowy Pod Cyprysami. Plaża i morze znajdują się jedynie 150 metrów stąd. Osoba dorosła zapłaci tutaj 12 zł za jeden dzień pobytu, tyle samo wynosi opłata za rozstawienie 2-osobowego namiotu. Tu również działają szkółki sportów wodnych, do wynajęcia są domki kempingowe, a na terenie całego ośrodka darmowy bezprzewodowy Internet.
 

Na samym końcu półwyspu, niedaleko centrum Helu mieści się HelKamp. Obiekt wyposażony jest w kuchnię, nowe łazienki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych i stanowiska do przewijania dzieci. Jest tu też stół do bilarda, piłkarzyki, cymbergaj, plac zabaw i boisko do siatkówki. Jako że tuż obok znajduje się port rybacki, przygotowano nawet specjalny stół do czyszczenia ryb. Zarówno za namiot, jak i za pobyt osoby dorosłej zapłacimy tutaj 12 zł/dzień.
 
Wybór campingów na półwyspie jest więc jak widać spory, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem tego, czego szukamy. Jakie są Wasze opinie? Korzystaliście z pól namiotowych czy campingów na Półwyspie Helskim? Czekamy na komentarze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*