Zlot pojazdów militarnych Darłowo 2014

W pod koniec czerwca 2014 odbędzie się coroczny, już XVI Letni Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie. Dla wszystkich miłośników militariów to prawdziwa gratka. Zwłaszcza że zlot odbywa się prawie nad samym morzem!

To, że wśród mężczyzn zainteresowanie wojskiem i motoryzacją jest ogromne, nie powinno nikogo dziwić. Ale podczas zlotu na darłowską „patelnię” przyjeżdża także mnóstwo kobiet i dzieci, a nawet całe rodziny. Dlatego, że jest to po prostu świetna zabawa.

Główną atrakcją są tu setki historycznych pojazdów, nierzadko już jedynych w swoim rodzaju, bardzo wartościowych dla przyjeżdżających tu kolekcjonerów, którzy mają też okazję do wymiany różnymi eksponatami i poszerzania swojej wiedzy z zakresu militarystyki. Mnóstwo tu jednak także dodatkowych atrakcji. Codziennie pokazy organizują grupy rekonstrukcji historycznych, odbywają się także koncerty. W tym roku zaplanowano coś specjalnego – Festiwal Piosenki Wojskowej. Podziwiać można również trójwymiarowe makiety modelarskie – dioramy – przedstawiające wydarzenia historyczne, np. pola znanych bitew. Po raz pierwszy też po zakończeniu zlotu organizatorzy przeniosą część infrastruktury do pobliskiego Malechowa, gdzie będzie można korzystać z atrakcji przez całe wakacje.

W części cywilnej obozu będzie możliwe rozstawianie namiotów i przyczep kempingowych. Przez cały czas będą funkcjonować stoiska gastronomiczne, można będzie też spróbować, jak smakują potrawy z kuchni polowej.

Dojazd na Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie 2014:


Wyświetl większą mapę

Na poligonie (tzw. „czołgowisku”) specjalne oznakowane pojazdy historyczne i militarne w godzinach od 10.00 do 20.00 za ustaloną kwotę będą zabierać zainteresowanych na przejażdżki. Opłat można dokonać w punkcie obsługi przejażdżek. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mogą brać udział w przejażdżkach tylko pod opieką dorosłych.

Zobacz jak wygląda Zlot:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*