Obóz w Hiszpanii – na jakie atrakcje można liczyć? Wyprawa statkiem i nie tylko!

Gorąca pod każdym względem Hiszpania jest od lat jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Młodzi ludzie, którzy chcieliby poznać kluczowe atrakcje tego kraju, nie muszą podróżować z rodzicami ani organizować wyjazdu na własną rękę. W ofercie organizatorów turystyki młodzieżowej znaleźć można kolonie w Hiszpanii dla nastolatków 13+.

Obóz w Hiszpanii dla młodzieży – dlaczego warto?

Kolonie i obozy dla młodzieży w Hiszpanii to sposób na obfitujący w atrakcje i bezpieczny wyjazd wakacyjny – z praktycznie gwarantowaną ciepłą i słoneczną aurą przez cały okres pobytu. Uczestnicy mają szansę poznania tego pięknego kraju i jego niezwykle przyjaznych mieszkańców. Mogą spędzać czas na różne sposoby, nie tylko kąpiąc się w błękitnym morzu i wylegując na rajskiej plaży. Wszystko, co silnie kojarzy się z Hiszpanią, jest w zasięgu ręki uczestników obozów: piłka nożna, muzyka, taniec, kuchnia, rejsy statkiem, zabytki. W kraju tym znajduje się niemal 50 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Przebywanie wśród rówieśników-obcokrajowców oraz codzienny kontakt z Hiszpanami, np. podczas drobnych zakupów i wycieczek, to skuteczna motywacja do szlifowania języka obcego – hiszpańskiego i angielskiego. To również bezcenna lekcja otwartości i tolerancji. 

Kolonie w Hiszpanii – na jakie atrakcje może liczyć młodzież?

Młodzi ludzie uwielbiają przygody na morzu. Dlatego atrakcją, która stała się wręcz symbolem obozów w Hiszpanii, jest wyprawa statkiem do Tossa De Mar. To jedno z najsłynniejszych i najbardziej urokliwych miejsc na Costa Brava, a zdaniem niektórych – w całym kraju. 

Podczas pobytu w Hiszpanii na pewno warto wygospodarować, chociaż 1 dzień, by zwiedzić Barcelonę. To duże, ale niezwykle klimatyczne miasto, kojarzone na całym świecie z klubem FC Barcelona, najpiękniejszymi plażami i cennymi zabytkami. Barcelona posiada dziewięć obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. 

Nastolatkowie, którzy kochają zabawę z dużą dozą adrenaliny, powinni koniecznie odwiedzić gigantyczny park rozrywki Port Aventura oraz Water World – największy aquapark na wybrzeżu Costa Brava. Jedno jest pewne, niezależnie od długości obozu w Hiszpanii, nuda nikomu nie grozi. 

Codzienne atrakcje podczas obozów dla młodzieży w Hiszpanii

Organizatorzy obozów dla młodzieży w Hiszpanii, oprócz zapewnienia dostępu do wycieczek fakultatywnych, dbają o atrakcje na miejscu i w najbliższym otoczeniu kampusu. Większość z proponowanych na co dzień aktywności nie wymaga dojazdu ani ponoszenia kosztów. Uczestnicy kolonii w Hiszpanii często biorą udział w bitwach wodnych, zawodach sportowych, grach terenowych, animacjach (oczywiście dostosowanych do wieku), dyskotekach integracyjnych, konkursach talentów i w karaoke. Wychodzą też na spacery po okolicy pod okiem opiekuna. Warto pamiętać, że wybrane kolonie do Hiszpanii dla młodzieży kierowane są do osób też lub tylko pełnoletnich. Uczestnicy 18+ mogą dodatkowo zasmakować w clubbingu na światowym poziomie w najlepszych miejscówkach w okolicy.  Jeśli interesuje Cię wyjazd pełen atrakcji, zagraniczny obóz w Hiszpanii to strzał w dziesiątkę.

Francja i Hiszpania – obóz pozwalający zobaczyć atrakcje dwóch krajów

Ciekawą propozycją dla głodnych wrażeń nastolatków są obozy w Hiszpanii, które umożliwiają w pierwszych dniach wyjazdu zobaczenie także kluczowych atrakcji Francji. Autokar z uczestnikami przejeżdża przez Francję i zatrzymuje się w Paryżu. Pod okiem przewodnika młodzież odkrywa kolejne atrakcje słynnego miasta. Po nocnym odpoczynku w hotelu uczestnicy udają się na całodzienną zabawę do Disneylandu – najpopularniejszego w Europie parku rozrywki. Potem jadą do Hiszpanii, gdzie spędzają resztę obozu na kąpielach, zabawach, sportowych zmaganiach i zwiedzaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*