Materace do łóżek piętrowych – jak je wybrać?

 Pokój dziecięcy i młodzieżowy jest przestrzenią relaksu, nauki oraz rozwijania zainteresowań. Jeśli pokój dzielony jest pomiędzy rodzeństwo może brakować w nim miejsca na dwa osobne łóżka. Często stosowanym, praktycznym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup łóżka piętrowego lub podwójnego, z wysuwaną, dodatkową strefą wypoczynku. Zastanawiasz się, jakie materace są odpowiednie do łóżek piętrowych i wysuwanych? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

 

 

Łóżka piętrowe – jaki materac?

Łóżka piętrowe dedykowane są do pomieszczeń wysokich i aby zapewniały komfort wypoczynku powinny posiadać odpowiednią wysokość, gwarantującą jakość wypoczynku i doskonałą prezencję. Zwróć uwagę, że łózka piętrowe do pokoju dziecięcego realizowane są w różnych rozmiarach, również nietypowych. Łóżka o długości niespełna 200 cm będą wymagały zastosowania materaca o długości 180 lub 190 cm. Takie materace posiada w kolekcji renomowany producent, firma Hilding. Materac Breakdance ma około 18 cm wysokości, wykonany został z dwóch rodzajów pianki wysokoelastycznej o różnej twardości i zapewnia świetną wentylację. Idealny dla młodzieży, cechuje się średnim poziomem twardości oraz nowoczesną stylistyką zdejmowanego pokrowca. Jeśli potrzebujesz go w większym rozmiarze, możesz zakupić materac 140×200

 

Jaki materac do łóżka wysuwanego?

Przy zakupie łózka wysuwanego i materaca, odpowiedniego dla jego konstrukcji przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego wysokość, która musi być kompatybilna z dostępnością przestrzeni. Materac Funky od Hilding posiada 15 cm wysokości, nowoczesny wzór na pokrowcu, dwa rodzaje pianki wysokoelastycznej oraz szeroką ofertę dostępnych rozmiarów. Odpowiedni jest dla alergików. Materac na łóżko wysuwane powinien posiadać możliwość rolowania. Jeśli wysuwana część służy jako posłanie dodatkowe dla gościa, koniecznie warto zadbać o możliwość zdejmowania pokrowca do prania. W każdym materacu, zarówno dedykowanym na łóżko pojedyncze, podwójne, piętrowe, wysuwane czy też tradycyjne ważna jest jakość materiałów oraz nowoczesność zastosowanych rozwiązań. Świetnie sprawdza się warstwa lateksowa oraz pokrycia antyalergiczne, zapewniające komfort i zdrowe użytkowanie nawet dla alergików oraz osób o wrażliwej skórze. 

Materac na łóżko piętrowe – dopasuj do wagi użytkownika

Dla dziesięcio-dwunastolatków doskonale sprawdzają się materace o grubości 12-15 cm, starsza młodzież, która posiada już wagę zbliżoną lub równą z dorosłymi osobami musi korzystać z grubszych materacy lub dodatkowego rozwiązania w postaci nakładanego na materac toppera. Materac nawierzchniowy wykazuje się niezwykłą uniwersalnością zastosowania. Pozwala wyrównać powierzchnię snu, zwiększyć lub zmniejszyć poziom twardości materaca oraz komfortowo korzystać z łózka wtedy, gdy główny materac jest już zużyty. Takie odświeżenie w postaci toppera świetnie sprawdza się na łózkach piętrowych nie tylko w dziecięcych pokojach, ale i w obiektach noclegowych: hotelach, pensjonatach, w schroniskach młodzieżowych oraz na kwaterach prywatnych. Wysokiej jakości materace nawierzchniowe podlegają rolowaniu, dlatego łatwo je transportować i przechowywać. Dzięki zastosowaniu toppera o utwardzających materac właściwościach z łóżka może wygodnie korzystać cięższa osoba, a to w praktyce oznacza, że piętrowe łózko dopasuje się do rosnącego użytkownika. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*