Wakacje 2011 nad morzem

Dni wolne 2015 – długie weekendy

Dni wolne Długie weekendy 2015Powoli do rangi tradycji urastają w Polsce wyjazdy na długi weekend. Kiedy tylko istnieje możliwość połączenia jakiegoś święta wolnego od pracy z sobotą albo niedzielą, ruszają gorączkowe przygotowania do podróży.

Każdy zastanawia się, jak załatwić sobie dodatkowy dzień wolnego, aby jeszcze trochę przedłużyć weekend. Czasem nawet ustawowo czyni się dzień wolnym od pracy, aby stworzyć właśnie taką możliwość. Można więc chyba powiedzieć, że Polacy kochają długie weekendy i starają się maksymalnie je wykorzystać. Czasnadmorze.pl prezentuje wam już teraz różne możliwości wyjazdu nad morze w przyszłym roku, abyście lepiej mogli go zaplanować.

Dni wolne od pracy 2015

Styczeń 1.01 (czwartek) – Nowy Rok
Styczeń 06.01 (Wtorek) – Trzech Króli
Kwiecień 05.04 (Niedziela) – Wielkanoc, 06.04 (Poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny
Maj

1.05 (Piątek) – Święto Pracy, 3.05 (Niedziela) – Święto Konstytucji 3 Maja; 

24.05 (Niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)

 Czerwiec

 04.06 (czwartek) Boże Ciało

Sierpień 15.08 (sobota) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Listopad 1.11 (niedziela) – Wszystkich Świętych, 11.11 (środa) – Święto Niepodległości
Grudzień 25.12 (Piątek) – Boże Narodzenie – I dzień, 26.12 (Sobota) – Boże Narodzenie – II dzień

Sprawdź najlepsze oferty na Majówka nad morzem 
oraz
Czerwcowy Długi weekend nad morzem

Wygląda zatem na to, że układ dni wolnych w 2015 będzie sprzyjał weekendowym wyjazdom. Możemy zacząć jeszcze w tym roku,w piątek wieczorem, a skończyć już w przyszłym. Sylwester nad morzem jest do tego świetną okazją. Nowy Rok przypada w czwartek, dla tych, którzy planują balować dłużej – wystarczy urlop w piątek aby cieszyć się 4 dniami wolnego. Jest to idealna okazja by wyjechać nad morze i tam zaszaleć dłużej. 

Potem możliwość dłuższego świętowania pojawi się w kwietniu, na Wielkanoc 2015. Jak zawsze, święta przypadają w niedzielę i poniedziałek, wcześniej jest jeszcze sobota, a często też pracodawcy ustanawiają wolny już Wielki Piątek.

Majówka to najlepsza okazja do wyjazdu, 1 maja przypada w piątek,  jeśli więc weźmiemy wolny czwartek, to mamy aż 4-dniowy weekend w jednym z najwspanialszych okresów do wypoczynku nad morzem!

Zielone Świątki tradycyjnie obchodzone są w niedzielę, co nie daje okazji do wyjazdu, ale czwartkowe Boże Ciało, przy założeniu, że uda nam się wywalczyć wolny piątek, daje znów 4-dniowy czerwcowy długi weekend już w bardzo ciepłym okresie.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sierpniu przedłuża nam weekend o poniedziałek, pierwszy listopadowy weekend można też połączyć z Dniem Wszystkich Świętych przypadających we wtorek, a Święto Niepodległości przypadające w piątek tworzy 3-dniowy weekend. Wigilia w tym roku jest w czwartek, co stwarza świetną okazję na bożonarodzeniowy wyjazd całą rodziną nad morze.
 

A wy jak zamierzacie spędzić długie weekendy 2015? Czy udaje wam się przedłużyć je do maksimum? Jeśli macie jakąś radę, jak to zrobić, podzielcie się swoją wiedzą z innymi za pośrednictwem naszego portalu!

1 opinia dla “Dni wolne 2015 – długie weekendy

 1. Krótki i długi

  Nakazuje rozsądek,

  aby skrócić piątek.

  W piątki urywają się z sali posłowie.

  Ze szkolnych ław uciekają uczniowie.

  W europarlamencie wprowadzono krótki piątek.

  Niech jest to reguła a nie wyjątek.

  W długi weekend każdy chce użyć,

  dobrze byłoby o połowę poniedziałku go wydłużyć.

  Długi weekend z poniedziałku kawałkiem,

  to byłoby to, całkiem, całkiem!

  Niechaj, więc rusza obywatelska inicjatywa;

  „Każdy chce krótko pracować a długo odpoczywać.”

  Obywatelskich postaw w narodzie nie brakuje.

  Pod inicjatywą na tej stronie sie podpisuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*