wczasy dominikana 2012

Dominikana wczasy 2014 na Karaibach

wczasy dominikana 2014Karaiby to w mniemaniu wielu turystów jedno z najlepszych miejsc na wakacje. Można zobaczyć tam tropikalne krajobrazy widziane zazwyczaj tylko w filmach. W tym archipelagu zdecydowanie wyróżnia się Dominikana na wyspie Haiti. Rajskie plaże, dżungla, palmy kokosowe i trzcina cukrowa to tylko niektóre z niezwykłości, jakie zobaczymy spędzając wczasy 2014 na Dominikanie.

Tym, co od razu urzeka w tym kraju, jest rzadko spotykana mieszanka narodowo-kulturowa. Historia sprawiła, że w tym niewielkim kraju żyją dziś obok siebie potomkowie Indian, hiszpańskich odkrywców, afrykańskich niewolników, francuskich kolonizatorów i Amerykanów. Na wakacje na Dominikanę można wybrać się o każdej porze roku – klimat jest tam zawsze gorący, jednak dzięki wiejącym tu chłodnym pasatom nie jest to upał nie do wytrzymania. Jeśli ktoś nie lubi bardzo wysokich temperatur, powinien wybrać się tam zimą, kiedy nadal jest ciepło, ale już nie panuje taki skwar, a w Polsce przecież wtedy bardzo brakuje słońca. Bez wątpienia najwięcej do zwiedzania jest w stolicy Dominikany, a zarazem najstarszym europejskim mieście w obrębie kontynentów amerykańskich – Santo Domingo.

Zostało założone przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo, w 1496 roku, a później przechodziło jeszcze parokrotnie z rąk do rąk (między innymi o panowanie francuskie na pocz. XIX w. walczyły tu Legiony Polskie). Dziś znaleźć tu można wiele cennych zabytków architektury izabelińskiej, a dzielnica kolonialna została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warte zobaczenia są też repliki 3 statków Kolumba znajdujące się w tutejszym muzeum oraz pałac Alcazar. Również bogato wygląda tu życie nocne, pełno jest klubów i dyskotek, luksusowych hoteli i restauracji serwujących świetną kuchnię karaibską opartą o świeże owoce, aromatyczne przyprawy i owoce morza. Tu próbując homara czy langusty możemy mieć pewność, że są świeże. Popularne są też dania z bananów i miejscowy rum z trzciny cukrowej. Świetną opinią cieszą się bary plażowe, w których spróbować można doskonałych drinków, m.in. Pinacolady. Swoiste zaplecze dla Santo Domingo stanowi mniejszy kurort Boca Chica. Nawet jeśli wybieracie się na Dominikanę w celach typowo wypoczynkowych, warto pomyśleć o skorzystaniu z wycieczki, żeby choć trochę zwiedzić Haiti.

dominikana wczasyNa całej Dominikanie plaże są piaszczyste i dobrze zagospodarowane, często będąc wewnętrznymi plażami hoteli, ale jednocześnie nietrudno też znaleźć zaciszną, dziką plażę w którejś z mniejszych miejscowości. Do tego jest tu mnóstwo atrakcji związanych z wodą, można uprawiać takie sporty jak surfing czy nurkowanie, odbyć rejs parowcem albo wybrać się na rafting na którejś z tutejszych rwących rzek z mnóstwem malowniczych wodospadów. Działają tu profesjonalne agencje organizujące tego typu przygody. Wakacje  na Dominikanie to również bliski kontakt z dziewiczą przyrodą, zielone lasy równikowe, egzotyczna flora i fauna. Ciekawą opcją są wycieczki na plantacje bananów albo kawy. Natomiast w parku Manati niezwykłą atrakcją są gody delfinów na przełomie stycznia i lutego. Do najpopularniejszych kurortów w kraju należą: położone na północy Puerto Plata z dziewiętnastowiecznym starym miastem, oraz najdalej wysunięta na wschód Punta Cana z zabytkowym XVI-wiecznym kościołem.

Czy też marzycie o karaibskim raju? Chcielibyście przeżyć przygodę swojego życia w tropikalnej dżungli? Pomyślcie zatem, jakie miejsce będzie najlepsze na wasze wczasy na Dominikanie. Koniecznie zostawcie opinie – wykorzystajcie miejsce na komentarze jako forum.

Koniecznie zobaczcie film o wczasach na Dominikanie:

Oraz drugi film o wakacyjnych kurortach na Dominikanie (Haiti)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*