Gdynia Centrum Nauki Experyment-atrakcje,opinie,ceny

Choć świat nauki może być naprawdę fascynujący, to nieraz trudno przedstawić go w ciekawej formie, zwłaszcza dzieciom. Właśnie dlatego w Gdyni powstało Centrum Nauki Experyment, i jak sama nazwa wskazuje, tutaj praktyka góruje nad nudną teorią!

wystawy-eksperyment-gdynia-ceny-atrakcje

Centrum funkcjonuje już od 2007 roku, ale niedawno, wraz z otwarciem całego rozbudowanego kompleksu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zyskało zupełnie nowe oblicze i jeszcze większe możliwości. Od początku istnienia odwiedziło je ponad 300 000 gości!

Odbywają się tu wykłady, pokazy i warsztaty, w których uczestniczyć może cała rodzina, a także zajęcia dla grup szkolnych i nauczycieli, aby mogli potem prowadzić ciekawe lekcje w szkołach. Działania Experymentu można porównać do słynnego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obleganego przez zwiedzających codziennie od świtu do nocy.

rodzinka-centrum-nauki-gdynia-eksperymentW Gdyni mamy do wyboru 4 główne wystawy:

Hydroświat – tu dowiemy się, jak działają skomplikowane mechanizmy, śluzy, tamy czy śruba Archimedesa, można nawet samemu wytworzyć dwumetrowy wir wodny.

Drzewo życia – to podróż do świata przyrody, który podziwiać można m.in. z niesamowitego tarasu widokowego z drzewem, doświadczyć trzęsienia ziemi i poznać sekrety różnych gatunków zwierząt.

Akcja: człowiek – wszystko o ludzkim organizmie i jego niezwykłych właściwościach, zdobywamy wiedzę dzięki wirtualnie przeprowadzonej operacji albo symulacji naszego wyglądu za 30 lat.

Niewidoczne siły – ta wystawa uświadamia nam, że prawa fizyki naprawdę działają. Zobaczymy, jak działa magnetyzm i elektryczność, sprawdzimy, jak rozchodzi się dźwięk. Tutaj możliwe jest podniesienie bez trudu bardzo ciężkiego kamienia czy nawet samochodu.

Oprócz tego zagłębić można się w Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda da Vinci oraz poznać zjawiska optyczne na wystawie Barwy ze słońca.

gdynia-centrum-nauki-eksperyment

Godziny otwarcia Centrum Nauki Experyment

wtorek-piątek: 9.00-18.00
sobota-niedziela: 10.00-19.00
poniedziałek: nieczynne

Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem centrum.

Cennik biletów Centrum Nauki Experyment

normalny – 20 zł
ulgowy/grupowy (dzieci powyżej 2 lat, młodzież ucząca się do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji, seniorzy 70+, wszystkie grupy liczące 10 osób i więcej bez względu na wiek) – 12 zł
rodzinny 2+1 (2 dorosłych i 1 dziecko w wieku od 2 do 18 lat) – 50 zł
rodzinny 2+2 – 58 zł
rodzinny 2+3 – 66 zł
rodzinny 2+4 – 74 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*