Muzeum Iluzji Władysławowo-odkryj tajemnice magii

Iluzja – dzieci ją uwielbiają, a jej tajemnice w większości to fizyka i właściwy dobór specjalnie przygotowanych rekwizytów. Na wystawie "Magiczny Zawrót Głowy" we Władysławowie dowiesz się znacznie więcej o tajemnicach magii i iluzji.

Iluzja optyczna możliwa jest również na ekranie komputera – przechyl ekran lub opuść głowę i powiedz kogo widzisz?
Iluzja optyczna

Krajowy Klub Iluzjonistów tak dzieli triki na:

– zręcznościowe – wykonywane manipulacyjnie czyli przy pomocy zręcznych palców rąk, ale również dyskretną grą oczu, ledwie zauważalnymi skłonami tułowia i co tu ukrywać doskonałą grą aktorską.
– rekwizytowe – oparte na skomplikowanej aparaturze, automatycznych rekwizytach, mechanicznych urządzeniach itp.
– mentalne – wywołujące na widzach wrażenie, że artysta pozornie jest zdolny do odbierania szczególnych sygnałów pozwalających na odgadywanie lub przewidywanie zdarzeń i faktów nie znanych mu wcześniej jak np. odgadnięcie wartości, koloru karty która zostanie wybrana z talii lub miejsca ukrycia dowolnego przedmiotu

Sprawdź nasz przewodnik:
atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Muzeum Iluzji we Władysławowie w przyjazny sposób pozwoli Wam odkryć wszystkie tajemnice iluzji optycznych, ale także paradoksów i magicznych trików. Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. To wszytko znajdziecie na niesamowitej wystawie do której dojdziecie przez najśmieszniejszy GABINET ŚMIECHU z 13 lustrami. Jak możecie się domyślać, to atrakcja nie tylko dla dzieci. Znajdziecie ją w Domu Rybaka, a dokładniej na jednym z pięter wieży widokowej.
Muzeum Iluzji Władysławowo

Ceny biletów na do Muzeum Iluzji:
Bilet grupowy 6,00 PLN 
Bilet ulgowy 6,50 PLN
Bilet normalny 8,00 PLN

Korzystając z okazji, zapraszamy Was do obejrzenia pokazu iluzji – "maszynka do robienia pieniędzy"! Cały czas szukamy sztuczki, która pozwoli "zapłacić" i dalej mieć w portfelu tyle samo…jednak na razie bezskutecznie. A szkoda – taka umiejętność lub taka maszynka przydała by się nie tylko na wakacjach!

Władysławowo Muzeum Iluzji w wieży widokowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*