Gdzie najbliżej nad morze z Łodzi – jak dojechać?

Mogłoby wydawać się, że z położonej w centralnej Polsce Łodzi nad morze jest daleko i trzeba poświęcić sporo czasu na dojazd. Ale od niedawna dostępne jest już bezpośrednie połączenie autostradą, dzięki czemu podróż na wybrzeże stała się łatwiejsza niż kiedykolwiek.

gdzie-najbliżej-nad-morze-z-Łodzi
Po otwarciu brakującego odcinka autostrady A1 miedzy Włocławkiem a Kowalem w kwietniu 2014 roku, ze Strykowa pod Łodzią dostaniemy się do Gdańska w komfortowy sposób, jadąc na całej trasie po dwupasmowej, dobrej jakości drodze. Na odcinku od Torunia do Gdańska autostrada była otwarta już jakiś czas temu, istniały też fragmenty trasy do Łodzi, ale teraz nie musimy już martwić się o objazdy i boczne drogi. Po prostu wsiadamy i jedziemy. W ten sposób dotrzemy do Trójmiasta w 3 godziny (choć to aż 334 km). Po przyjeździe na miejsce mamy już pełen wybór ciekawych nadmorskich kurortów w bliskiej odległości. Można wybrać się na słynącą z przepięknej przyrody Mierzeję Wiślaną, do Krynicy Morskiej (400 km, około 4 godzin z Łodzi) czy do Stegny (375 km, 3,5 godziny). Bardzo blisko Trójmiasta można zobaczyć też inną osobliwość natury – Półwysep Helski. Najpopularniejsze w tym rejonie miejscowości to położone na samym początku półwyspu, znane z dużej ilości atrakcji i imprez Władysławowo (390 km, 3 godziny i 45 minut) oraz urzekający klimatem Hel (416 km, około 4 godzin i 15 minut). Oczywiście w tej części wybrzeża jest jeszcze kilka ciekawych kurortów, choćby Łeba czy Ustka, ale dojazd w te rejony zajmuje już wyraźnie więcej czasu.
 

Rozważyć można też zupełnie inny kierunek, jednak wówczas trzeba się liczyć z tym, że podróż nie będzie już tak przyjemna i komfortowa. Żeby dostać się z łodzi do popularnego Mielna, trzeba by już poświęcić na to co najmniej 5 godzin i 15 minut (445 km). A to i tak przy założeniu, że wjedziemy na A1 kierunku Gdańska i zjedziemy z niej w okolicach Grudziądza, kierując się na Chojnice i potem Koszalin. Paradoksalnie tylko nieznacznie dłuższa będzie podróż do najdalszego od Łodzi nadmorskiego kurortu – położonego już przy granicy niemieckiej Świnoujścia (poniżej 6 godzin, 546 km). Tu bowiem możemy skorzystać z przechodzącej tuż obok Łodzi autostrady A2 i przejechać nią prawie połowę Polski, zjeżdżając dopiero na wysokości Świebodzina, kierując się na Gorzów Wielkopolski i Szczecin. Jak więc widać, pozostaje tylko czekać na otwarcie nowych autostrad, a wtedy skróceniu ulegnie czas dojazdu również w inne rejony nadmorskie i niezależnie od pory dnia i sytuacji na drodze będzie można podróżować szybko i bezpiecznie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*