Władysławowo – plaże – przewodnik video

Wybierasz się do Władysławowa? Jesteś ciekawy czy plaże są szerokie i czy zejścia są łagodne? Która z plaż jest spokojniejsza? Do którego wejścia będziesz mieć najbliżej? Obejrzyj nasz przewodnik i przeczytaj opinie poniżej:

Plaże we Władysławowie uchodzą za jedne z najładniejszych na Wybrzeżu – nic w tym dziwnego, są z pewnością jedynymi z najszerszych plaż nad Bałtykiem. O jakości kąpieliska we Władysławowie świadczy nagroda "Błękitna Flaga". To program, który wdrażany jest przez organizację pozarządową z siedzibą w Danii. Program ten ma na celu promocję ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych.

 

Każdy jednak ma swoją ulubione miejsce, w którym lubi korzystać z kąpieli słonecznych i zabaw w wodzie. Plaże we Władku posiadają numerowane wejścia. Wejście nr 1 znajdziecie tuż obok Portu jest tam zdecydowanie spokojniej niż na plaży centralnej czyli w wejściach 4-9.  Ciekawą alternatywą są plaże na Półwyspie, szczególnie dla turystów wypoczywających w dzielnicy Szotland (ul. Łąkowa, Średnia, Boh. Kaszubskich itp.). Wejścia tam oznaczone są Chałupy 1 i tak dalej. Plaże na wschód od portu są równie szerokie jak te na zachód od portu, są bowiem prawie co roku uzupełnione piaskiem z dna Bałtyku, co ma chronić Półwysep przed sztormami. Jeśli lubicie spacerować czy jeździć rowerem, warto przeznaczyć parę minut na spacer lasem wzdłuż plaż Półwyspu, wówczas przy kolejnych wejściach będzie czekała na Was nagroda: szeroka plaża prawie na wyłączność. Od strony Zatoki pierwszą plażę znajdziecie na Campingu Małe Morze – ciepła i płytka woda zachęca do wodnych zabaw szczególnie z dziećmi. U samej nasady Półwyspu Helskiego znajduje się Rezerwat Przyrody Słone Łąki, dlatego tam nie znajdziecie kąpieliska, jednak jest to równocześnie świetne miejsce rekreacyjne i największy plac zabaw dla dzieci we Władysławowie.

Plaża Władysławowo Kamery opinie

Już wkrótce więcej opinii o plażach we Władysławowie, zapraszamy do obejrzenia obrazu uchwyconego naszymi kamerami! Czekamy też na Wasze opinie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*