Gdzie najbliżej nad morze z Poznania – jak dojechać?

Poznań jest tak szczęśliwie położony, że można w stosunkowym niedługim czasie dojechać stamtąd w wiele atrakcyjnych miejsc w Polsce. My oczywiście zachęcamy Poznaniaków do przyjazdu nad morze i wskazujemy trasy, którymi można dostać się tam najszybciej.

dojazd-z-Poznania-nad-morzePrzy wyborze którejś z nadmorskich miejscowości na wakacje, mieszkańcy Poznania maja naprawdę spory wybór. Niemal całe wybrzeże jest dla nich łatwo dostępne i wystarczy niezbyt długa podróż samochodem, żeby móc cieszyć się plażą i słońcem. Najmniejszą odległość trzeba pokonać do kurortów znajdujących się w pobliżu Koszalina. Przykładowo do znanego z dużej liczby rozrywek Mielna jest tylko 250 km. Jednak jadąc drogami krajowymi przez Piłę i Szczecinek zajmie nam to, w zależności od natężenia ruchu, między 3,5 do ponad 4 godzin. Również jeśli spojrzymy na możliwości podróżowania z Poznania do znanego ośrodka turystycznego, Kołobrzegu, czas przejazdu jest nie do końca proporcjonalny do przebytego dystansu. Niemal identycznej odległości trasa (przez Czarnków i Białogard) zajmuje 3,5-4 godziny. Nieco wygodniej i szybciej dojechać można np. do Międzyzdrojów. Mimo że to mniej więcej 340 km, to jednak jedzie się już w granicach 3-3,5 godziny. To dzięki możliwości dojazdu autostradą A2 do Glińska, gdzie skręca się w stronę Międzyrzecza na drogę ekspresową S3. Dalej przez Gorzów Wielkopolski, omijając Szczecin, przez Goleniów dotrzemy do tętniących życiem Międzyzdrojów.
 

Bardzo dobry dojazd mamy też na wynoszącej około 330 km trasie do Gdańska, dzięki możliwości korzystania z autostrady A1. W Gdańsku, podobnie jak w Sopocie i Gdyni, na brak atrakcji nigdy nie można narzekać. Jadąc przez Inowrocław i wjeżdżając na autostradę w okolicach Torunia dotrzemy tam w 3,5-4 godziny. Stąd już blisko na niezwykły Półwysep Helski i do najpopularniejszych kurortów – do Władysławowa z Poznania dojedziemy w sumie w 4,5 godziny, a do Helu w 5 godzin. Jak więc widać, nie zawsze najważniejsza jest sama odległość, lecz także sposób, w jaki ją pokonamy. Naturalnie wpływ na to ma także pora dnia i aktualna sytuacja na drodze.
 

1 opinia dla “Gdzie najbliżej nad morze z Poznania – jak dojechać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*