Czas nad morze - Zima nad morzem

Zima nad morzem

Wbrew powszechnemu mniemaniu, nadmorskie kurorty wcale nie zamieniają się zimą w miejscowości-widma, z pustymi ulicami i opustoszałymi pensjonatami. Ten, kto polskie wybrzeże zna tylko z letniego pobytu i potrafi docenić jego urok tylko wtedy, kiedy ma możliwość opalania się w pełnym słońcu, mógłby być bardzo zaskoczony widząc wielu turystów także i wtedy, kiedy temperatura spada poniżej zera. Napewno nie zobaczycie tłumów…ale chyba dla prawdziwego odpoczynku i relaksu nie tego nam trzeba.

Sprawdź koniecznie: Ferie zimowe nad morzem

Czas nad morze - Zima nad morzem A przecież właśnie zimą jest wiele dni wolnych – dzieci mają ferie, sporo osób decyduje się też wyjechać na Sylwestra lub spędzić całe święta nad morzem . Tym bardziej, że w okresie tym ceny kwater i noclegów są czasem śmiesznie niskie, jako że właściciele nie chcą, aby stały one puste poza sezonem wakacyjnym. W dodatku nie ma tu tak dokuczliwego latem tłoku, więc wszystkie zabytki i atrakcje można w końcu zobaczyć bez stania w kolejkach i przepychania się. Ci, którzy szczególnie cenią sobie spokój, powinni pomyśleć o wyjeździe do niedużych, ale uroczych miejscowości w woj. zachodniopomorskim, jak Pobierowo, Niechorze czy Rewal albo na Mierzeję Wiślaną, gdzie ludzi jest wówczas jak na lekarstwo, a do tego nieraz lodem skuty jest cały Zalew Wiślany.

Polecamy sprawdzone miejsca na zimę nad morzem: 


Nasze dzieci, które przecież uwielbiają śnieg, z pewnością znajdą dla siebie mnóstwo rozrywek. Wystarczy dodać, że jeśli wybierzemy się do Trójmiasta, to działa tam kilka dużych i dobrze zagospodarowanych lodowisk. Wielkie kompleksy leśne idealne są do zabawy na sankach, można też wybrać się na organizowane często kuligi. Oprócz tego coraz częściej mówi się o Pomorzu jako doskonałym miejscu do uprawiania sportów zimowych! Tak, to nie żart, bowiem pagórkowate ukształtowanie terenu pozwala miłośnikom narciarstwa na beztroską zabawę. Sopot może poszczycić się słynną Łysą Górą z przepięknymi stokami i wyciągami narciarskimi niemal w centrum miasta, a niedaleko położone miejscowości Przywidz czy Wieżyca oferują infrastrukturę na podobnym poziomie. Czas zatem obalić mit, że zimą świetnie można się bawić tylko w górach!

 

Sprawdź koniecznie: Pogoda na zimę 
oraz noclegi z gwarancją najniższej ceny

 

Niewiele osób zdaje sobie też sprawę, że ze względu na uwarunkowania klimatyczne nad morzem zimą jest cieplej niż w pozostałych częściach kraju. Przy tym zimą i jesienią jest tam też największe stężenie jodu. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że niemal co trzecie dziecko na południu Polski ma problemy z tarczycą, to nie można przejść obok tego problemu obojętnie. Lekarze zalecają, żeby każde dziecko, a szczególnie te z niedoborem jodu, spędziło kilka tygodni w roku nad morzem. Czemu więc nie zabrać go tam zimą, kiedy łatwiej jest je upilnować, a warunki są najbardziej sprzyjające? Zresztą uzdrowiskowy klimat zimą przyciąga także i dorosłych, którzy chcą bardziej zadbać o siebie. Sanatoria i centra SPA działają przecież cały rok i każdy może znaleźć w nich program odpowiedni dla siebie. Z pewnością wyróżnia się tu Ustka, której lecznicze walory doceniają zimą turyści nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Umiarkowany klimat nad Bałtykiem, duża zawartość jodu w powietrzu i niesamowite widoki zachęcają do wypoczynkowych spacerów po plaży. Można natrafić czasem na fragmenty zamarzniętego morza albo kąpiących się w lodowatej wodzie „morsów”. Warto też zobaczyć morze, gdy pada śnieg, wówczas na niebie powstają cudowne obrazy.

 

Czy dla Was zima jest dobrym okresem do wyjazdu nad morze? Macie własne pomysły, co można wtedy robić i jak miło spędzać czas? Jeśli tak, to napiszcie nam o tym!!!

Zobaczcie sami, jak pięknie może być zimą nad morzem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*