Gdzie pojechać na weekend nad morze?

Niezależnie od tego, kim jesteśmy i jaką pracę wykonujemy, zawsze warto choć na krótką chwilę wyrwać się z domu i wyjechać w jakieś ciekawe miejsce. Nieważne, czy lubimy spędzać czas aktywnie, czy wolimy trochę poleniuchować. Nieważne, czy mamy wielkie czy małe wymagania – weekend nad morzem na pewno zrobi dobrze każdemu.

Wyjątkowo bogata oferta nadmorskich kurortów sprawia, że mamy tu niezwykle duży wybór i możemy miło spędzić tu czas o każdej porze roku. I wcale nie musimy martwić się pogodą, jest tu bowiem mnóstwo atrakcji, z których można korzystać również wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Wiadomo, że na wybrzeże większość turystów przyjeżdża po to, żeby wykąpać się w morzu i wygrzewać na plaży. Ale kiedy nie pozwala na to temperatura, równie dobrze można wybrać się do któregoś z licznych aquaparków. Do najbardziej znanych należy ten w Sopocie. Ale coraz liczniejsze nad morzem stają się też hotele spa, które posiadają nie tylko własne baseny, ale także nowoczesne centra odnowy biologicznej z profesjonalnym sprzętem i obsługą oraz szeroką gamą masaży i zabiegów. Spotkamy je już nie tylko w wielkich ośrodkach, jak Kołobrzeg, ale także w wielu mniejszych, bardziej kameralnych miejscowościach. Weekend w takim miejscu to doskonały sposób na poprawę formy, a także czas, który w końcu poświęcimy tylko dla siebie i udany relaks po ciężkim tygodniu pracy.

Jeżeli jednak wolimy być ciągle w ruchu, a w hotelu jedynie nocować, to możemy zaplanować sobie aktywny weekend i wykorzystać go na rowerowe wycieczki. Nad morzem jest mnóstwo wyjątkowych szlaków, po których jazda jest prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza ścieżki rowerowe na Półwyspie Helskim cieszą się doskonałą opinią. Taki wypad można połączyć ze zwiedzaniem, a jest tu przecież naprawdę sporo do zobaczenia. I nie chodzi tu tylko o piękne plaże i niezwykłe ukształtowanie terenu, dzięki któremu w niektórych miejscach półwyspu widać jednocześnie Zatokę Pucką z jednej, a otwarte morze z drugiej strony. Wytyczono tu specjalny szlak militarny, który po części pokrywa się ze szlakiem rowerowym. W samym Helu czy Jastarni jest wiele ciekawych obiektów do zobaczenia (m.in. fokarium, latarnie morskie, Muzeum Rybołóstwa), są też coraz bardziej popularne parki linowe (polecane zwłaszcza dla dzieci, które kochają taką zabawę). Warto wybrać się na taki weekendowy wypad nad morze także poza sezonem. W maju czy we wrześniu jest przecież całkiem ciepło, a mniejszy tłok i spokojniejsze zwiedzanie.

Polecamy:  Weekend we Władysławowie

Zgadzacie się z nami, że jako propozycja na weekend wybrzeże nie ma sobie równych?