Gdzie wiosną nad morze?

Wiosna to czas, kiedy cały świat budzi się do życia. Warto przyjechać wtedy na wybrzeże, aby zobaczyć rozkwitającą przyrodę i po raz pierwszy po zimie spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.
fot. Robert Sokołowski

Spragnieni odrobiny słońca i zmęczeni chłodem wiosną nabieramy nowej energii, zaczynamy częściej wychodzić z domu, a nasze samopoczucie poprawia się. Z każdym dniem robi się coraz cieplej, a przez wielu maj uważany jest za najpiękniejszy miesiąc w roku. Zresztą bardzo często pogoda w maju i na początku czerwca jest już całkiem przyjemna i skłania do większej aktywności. Wyjazdy nad morze na majowy i czerwcowy długi weekend weszły już niemal do polskiej tradycji. Zwłaszcza że w powietrzu jest wówczas duże stężenie mającego właściwości lecznicze jodu. Spokojnie więc możemy wybrać się na dłuższy spacer po plaży albo też urządzić sobie wycieczkę rowerową. Pod tym względem niezrównany jest Półwysep Helski, na którym znajdują się malownicze szlaki rowerowe. Ciągną się one niemal przez cały półwysep, od Władysławowa aż po Hel, można więc podczas podróży na rowerze podziwiać cudowne widoki. Blisko jest stąd także do Trójmiasta i wszystkich jego atrakcji, a w wielu środkach komunikacji przewóz rowerów jest bezpłatny lub też dozwolony za jedynie symboliczną opłatą.  

Sprawdź:

 

Wiosną nad morzem nie spotkamy tłumu turystów, można zatem zwiedzać miejscowe atrakcje i zabytki, do których nie trzeba będzie stać w kolejce. W dodatku ceny noclegów są wtedy znacznie niższe niż latem i nie trzeba w nieskończoność szukać wolnego miejsca. Dotyczy to zarówno tych mniejszych, jak i większych miejscowości nadmorskich. W niektórych miasteczkach np. na Mierzei Wiślanej o tej porze panuje bardzo kameralna atmosfera i ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Rybacy wypływają na połowy, ludzi jest tu niewielu i można wreszcie zaznać trochę spokoju. Właśnie w takich warunkach najlepiej podglądać dziką naturę, a przecież tu znajdują się rezerwaty ornitologiczne, m.in. znana „Mewia Łacha”. Uroczo o tej porze roku prezentuje się także Pomorze Zachodnie, Mielno, Rewal czy Śwonoujście. Z kolei w dużych miastach turystów jest nieco więcej, ale więcej też różnorodnych opcji do wybrania. Zazwyczaj już od majowego długiego weekendu czynnych jest większość atrakcji turystycznych, natomiast da się jeszcze uniknąć takiego tłoku jak latem.

Czy Wy także uwielbiacie wiosnę nad morzem? Może macie jakieś ciekawe pomysły na wyjazd w tym okresie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*