Kołobrzeg atrakcje dla dzieci

Uzdrowiskowy Kołobrzeg przyciąga turystów bardzo korzystnym mikroklimatem i otoczeniem niezwykłej przyrody. Wiele ciekawych rzeczy dla siebie znajdą tu również dzieci, bo poza mnóstwem zieleni i wszystkimi korzyściami związanymi z bliskością morza, są tu także atrakcje skierowane specjalnie do nich.

atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Wśród wielu ciekawych miejsc w Kołobrzegu można na pewno wyróżnić ponad 200-metrowe molo, które świetnie nadaje się do rodzinnych spacerów, gdy już znudzi nam się plażowanie. Warto też zobaczyć wspaniałą panoramę portu i wybrzeża z tarasu latarni morskiej. Jeśli zaś chodzi o miejsca do zabawy dla dzieci, to mamy tu do wyboru aż 6 parków, w tym największy Park Zdrojowy im. Stefana żeromskiego. Ze względu na konieczność ochrony wielu rzadkich gatunków ptaków w Kołobrzegu utworzono także Ekopark Wschodni. Jeśli jednak mamy ochotę na dłuższą wycieczkę, można wybrać się katamaranem w rejs na Bornholm – sama podróż jest dla maluchów już nie lada frajdą, a zwiedzanie tej niezwykłej duńskiej wyspy będzie na pewno czymś, co zapamiętają na długo.

Jako że Kołobrzeg był kiedyś silną nadmorską twierdzą, w wielu punktach miasta możemy natrafić na pozostałości po fortyfikacjach obronnych. Natomiast w zabytkowym ratuszu można odwiedzić istniejące już od 1936 roku Muzeum Oręża Polskiego, które posiada bardzo cenne eksponaty militarne, nawet z czasów średniowiecza. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o historii polskiego wybrzeża, a zwłaszcza Pomorza Zachodniego. Niesamowitą gratką dla maluchów będzie też wizyta na okręcie-muzeum ORP „Fala” cumującym w porcie i w centrum dziecięcych zabaw Gumiśland. Działa tu także na stałe wesołe miasteczko. Gdyby przydarzyły się bardziej pochmurne dni, można odwiedzić obiekt MOSIR-u, w którym można popływać w basenie z brodzikiem, zjeżdżalnią wodną i innymi atrakcjami. Zresztą w Kołobrzegu sporo hoteli posiada własne parki wodne, z których mogą korzystać całe rodziny. Znacie inne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu – czekamy na komentarze i opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*