Gniewino-idealne miejsce dla rodzin z dziećmi!

Wyjeżdżając na rodzinne wakacje, mamy na celu wypocząć w spokojnym cichym miejscu z dala od hałasu i tłumów. Jeżeli chcemy wypocząć nad morzem, do wyboru jest wiele nadmorskich kurortów. Niestety z roku na rok są one coraz bardziej przepełnione turystami. Można oczywiście też znaleźć miejsce wręcz stworzone dla rodzin z dziećmi, jednym z takich miejsc jest Gniewino.

Jest to mała, spokojna, czysta miejscowość położona na północy województwa pomorskiego w powiecie wejherowskim, jej obszar stanowi część niezwykle malowniczego Pobrzeża Kaszubskiego. Pomimo tego, iż jest to mała miejscowość posiada ona wiele atrakcji turystycznych dla dzieci i rodziców. Największą z nich jest kompleks rekreacyjno-turystyczny ,,Kaszubskie Oko’’, posiadający 44 metrową wieżę widokową, z której platformy rozciąga się widok na całą okolicę aż do wybrzeża Bałtyku.

Kaszubskie Oko wyposażone jest również w 18 stanowisk pole do minigolfa, grillowisko, ścieżkę zdrowia, restaurację, plac zabaw oraz naturalnych rozmiarów makiety dinozaurów. Gniewino posiada również Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu mający salę widowiskowo-kinową, hale sportową, boiska, pływalnie krytą wyposażoną w zjeżdżalnię wodną, oraz torowy bowling. Gniewino to nie tylko miejsce przeznaczone do aktywnego spędzania czasu, ale również spacerów, a to dzięki lasom, zajmujących 40% powierzchni całego terenu gminy. Dzięki którym, możemy aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Gniewino znane jest przede wszystkim z bardzo dobrych warunków do treningu – to właśnie tutaj gościła piłkarska reprezentacja Hiszpanii podczas Euro 2012 – jeszcze dziś znajdziecie tam wiele atrakcji nawiązujących do tego wielkiego piłkarskiego święta.

Wejdź na www.gniewino.pl i sprawdź jakie jeszcze atrakcje dla dzieci czekają na Twoje pociechy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*