Hiszpania wczasy 2024 – gdzie do Hiszpanii na wakacje?

Położona na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania to dla niejednego znudzonego zimnem Polaka kraj marzeń. Niemal cały rok jest tam ciepło, a latem dzięki mocno świecącemu słońcu warunki do wypoczynku są wspaniałe. Miejsc na cudowne wczasy 2014 w Hiszpanii nie brakuje – wybrzeże z pięknymi plażami, rajskie wyspy i niesamowite zabytki kuszą wielu turystów.

W związku z tym Hiszpania czerpie ogromne dochody z turystyki, a w dużym stopniu zawdzięcza to położeniu nad ciepłym Morzem Śródziemnym. Chyba każdy słyszał o takich rejonach w Andaluzji jak Costa del Sol (‘Wybrzeże Słońca’) z tak znanymi kąpieliskami jak Malaga i Marbella, albo o Costa de la Luz (‘Wybrzeże Światła’) z głównym ośrodkiem w Kadyksie. Są tu zarówno plaże kamieniste, jak i piaszczyste, a różnorodność hoteli i oferty turystycznej ogromna. Podobnie jest na położonym nieco dalej na północny-wschód Costa Blanca (‘Białe Wybrzeże’), niedaleko tak znanych miast jak Walencja (tu warto zobaczyć m.in. zabytkową katedrę z 1262 roku czy budynek pochodzącej z XV wieku giełdy jedwabiu La Lonja) i Alicante (tu można zwiedzić np. datowany na IX wiek położony na skale Zamek św. Barbary, albo nadmorską promenadę Explanada de Espana). Najpopularniejszymi kąpieliskami w tym rejonie są Benidorm oraz Calpe. Tuż obok rozpościera się piękny rejon Murcji z miastami Murcja i Cartagena (miasto założone przez Kartagińczyków jako Nowa Kartagina). W tym rejonie wybrzeża znajduje się Mar Menor – ciepła laguna, a oprócz tego pasmo górskie Sierra Nevada, gdzie wyznaczone są atrakcyjne szlaki turystyczne oraz świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Jeszcze dalej na północ nad Morzem Śródziemnym rozciąga się Katalonia z wspaniałą Barceloną. O atrakcjach tego miasta można napisać wiele, ale tu wspomnijmy tylko o krytej hali targowej z XIX wieku – hiszp. La Boqueria i budynkach zaprojektowanych przez Antonio Gaudiego – słynnego architekta pochodzącego właśnie z Barcelony – są to świątynia Sagrada Familia z 1882 roku i pałac Palau Guell. A jeśli ktoś lubi spacery, powinien wybrać się na promenadę La Rambla. W Katalonii znajduje się też znany region turystyczny Costa Brava (Dzikie Wybrzeże), gdzie leży uzdrowisko Lloret de Mar. Po drugiej stronie Hiszpanii można odwiedzić Costa Verde (Zielone Wybrzeże) na atlantyckim wybrzeżu nad Zatoką Biskajską na północy kraju. Jedną z ważniejszych miejscowości w tym rejonie jest Santiago de Compostella, znany ośrodek kultu religii chrześcijańskiej. Jednak ze względu na Prąd Północnoatlantycki jest tu nieco zimniej niż nad Morzem Śródziemnym. Opisując Hiszpanię nie można nie wspomnieć o przepięknych wyspach. Bardzo chętnie odwiedzany jest archipelag Balearów na Morzu Śródziemnym, w skład którego wchodzą m.in. Majorka i Ibiza. Tu zabawa trwa non-stop, a kluby nocne należą podobno do najlepszych na świecie. Natomiast na Oceanie Atlantyckim, już u wybrzeży Afryki, leżą Wyspy Kanaryjskie. Ciepło, wspaniała roślinność i zjawiska wulkaniczne powodują, że choćby należąca do tego archipelagu Teneryfa cieszy się dużym powodzeniem.

Naturalnie bardzo wiele do zobaczenia jest też w Madrycie, najwyżej położonej europejskiej stolicy. Monumentalne place – Puerta del Sol, Plaza Mayor czy Plaza de Espana są tu ulubionymi miejscami spotkań. Niesamowite wrażenie robi też Pałac Królewski z XVIII wieku i katedra La Almudena. Na spacer warto wybrać się na ulicę Gran Via albo Calle de Serrano. Równie atrakcyjne zabytki znajdują się także w takich miastach jak Toledo, Salamanka, Sewilla, Kordoba, Saragossa czy Grenada.

Wam też marzą się słoneczne wakacje 2014 w Hiszpanii? Może myśleliście już o tym, gdzie pojedziecie? Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów!

Zobacz piękno Barcelony i świątyni Sagrada Familia:

1 opinia dla “Hiszpania wczasy 2024 – gdzie do Hiszpanii na wakacje?

  1. Costa del Sol albo Majorka. W Hiszpanii jeszcze nie byłam, więc pewnie wybiorę jakąś ofertę biura podróży. Almatur wydaje się być niedrogi na tle innych organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*