Tunezja wczasy 2015 – gdzie do Tunezji na wakacje?

Choć wielu z nas Tunezja obecnie kojarzy się z niedawną rewolucją w tym państwie, nie można zapominać o tym, że jest to kraj z bardzo bogatą historią, sięgającą czasów starożytnych, a co za tym idzie i z mnóstwem zabytków. Jednak wakacje w Tunezji to przede wszystkim doskonała okazja do wypoczynku nad Morzem Śródziemnym, w promieniach gorącego słońca!
 

Ostatnie zawirowania polityczne w Tunezji sprawiły, że część turystów zaczęła obawiać się wyjazdu na wczasy w te strony. Jednak jak zapewnia na swojej oficjalnej stronie polski MSZ, niebezpieczeństwo nie jest większe niż w innych państwach. Tunezyjczycy, którzy żyją w dużej mierze z turystyki, dbają o swoje interesy, i nawet jeśli przebywając w większych miastach, np. w Tunisie, zobaczymy czasem uzbrojonych żołnierzy, to głównie z powodu ich dbałości o bezpieczeństwo. Reżim Ben Alego został obalony i państwo wraca do równowagi. Poza tym trzeba też dodać, że Tunezja uważana jest za jeden z najbardziej liberalnych krajów arabskich, z mocno rozbudowanymi prawami kobiet. Raczej więc nie trzeba martwić się o to, że ktoś zwróci nam uwagę, iż jesteśmy niestosownie ubrani czy niewłaściwie się zachowujemy.

tunezja wczasy
Tunezja nie leży zbyt daleko od Polski (lot trwa około 3 godzin), natomiast klimat jest tam o wiele bardziej przyjazny. W lipcu, sierpniu i wrześniu czekają tam na nas upały, ze średnią temperaturą powyżej 25 ˚C, natomiast maj, czerwiec czy październik powinni wybrać ci, którzy nie lubią aż tak ostrego klimatu. Historia Tunezji zaczyna się w 814 r. p.n.e, kiedy to powstała Kartagina, starożytne miasto-państwo o wielkim znaczeniu handlowym i politycznym. Nie wytrzymała jednak rywalizacji z Rzymem i została zniszczona. Dziś jej pozostałości można zwiedzać na przedmieściach Tunisu. Tu znajduje się też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO medyna (stare miasto) oraz liczne zabytkowe meczety i pałace, dlatego na pewno warto odwiedzić tę 3-milionową metropolię. Jeśli jednak wolimy relaks na plaży albo w dobrym hotelu, powinniśmy wybrać na wakacje 2015 w Tunezji miejscowości takie jak Susa (Sousse) – jeden z największych ośrodków turystycznych z pięknym starym miastem, piaszczystymi plażami, mnóstwem hoteli i kafejek. Warto też odwiedzić zlokalizowane w pobliżu kurorty. Pieszo można stąd dojść do Port El Kantaoui, uroczej miejscowości wypoczynkowej z bardzo dużym portem jachtowym. W niewielkiej odległości leży też Monastir, antyczne miasto z wieloma wartościowymi zabytkami i dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Nieco dalej na południe znajduje się nieco mniejsza Mahdia, która również proponuje przyjemny wypoczynek nad morzem z wieloma atrakcjami. Natomiast na drugim krańcu zatoki Al-Hammamet, na półwyspie Bon, leży Hammamet, najstarsza w Tunezji miejscowość turystyczna zwana „miastem Jaśminu”. Razem z pobliskim Nabeul stanowi centrum rozrywki z mnóstwem kasyn, hoteli, dyskotek, restauracji i dobrze zagospodarowanymi plażami

 

Praktycznie w każdym mieście w Tunezji można podziwiać oryginalną architekturę i poczuć klimat tutejszych bazarów, na których czasem da się tanio kupić (oczywiście targując się) ciekawe pamiątki. Typowe plażowe bary i kluby nocne wpisały się już na dobre w lokalny krajobraz. Natomiast tunezyjska kuchnia jest bardzo ciekawa i stanowi wypadkową kuchni śródziemnomorskiej, arabskiej i osmańskiej. Oprócz tego warto też spróbować sportów wodnych albo zagrać w golfa, bo są tu do tego doskonałe warunki. Warto też z pewnością wybrać się na wycieczkę na Saharę – legendarną pustynię.

Czy byliście już na wczasach w Tunezji? Może macie jakieś swoje ulubione miejsce i chcielibyście je polecić innym czytelnikom? A może wybieracie się na wakacje 2015?

Tak wygląda Medina w Tunisie: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*