Imprezy i wydarzenia Jastarnia 2010

23 czerwiec Jastarnicko Sobótka
Noc świętojańska jest obchodzona w Jastarni w szczególny sposób. Bohaterami Sobótki jest rocznik poborowy, który na tę noc otrzymuje od burmistrza klucze do miasta. Punktem kulminacyjnym tej najkrótszej nocy w roku jest rozpalenie wielkiego ognia nad Zatoką, który symbolizuje spalenie wszelkiego zła.

 

Karnawał Morski 3.07.2010 r. Port Rybacki w Jastarni
Karnawał Morski rozpoczyna się kolorowym przemarszem ulicami Jastarni. Korowód Neptuna i Proserpiny prowadzi orkiestra dęta. Przemarsz rozpoczyna się na placu przy kościele a kończy przy estradzie plenerowej w porcie rybackim. Program imprezy obejmuje występy zespołów rozrywkowych, konkursy o tematyce morskiej i wiele innych atrakcji.

 

Biesiada Kaszubska w Kuźnicy 17.07.2010 r. Port Rybacki w Kuźnicy
Program imprezy obejmuje występy zespołów regionalnych, liczne konkursy, pokazy rzemiosła rybackiego, zabawę biesiadną. Podczas imprezy można skosztować tradycyjnych potraw kaszubskich i zażyć tabaki. konkursy: wyciąganie łodzi, siłowanie na rękę kobiet i mężczyzn, przeciąganie liny, rezowanie pala.

Dni Węgorza 7-8.2010 r. Port Rybacki w Jastarni
Program imprezy obejmuje występy zespołów regionalnych, liczne konkursy, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podczas imprezy można skosztować tradycyjnych potraw kaszubskich, zażyć tabaki. Główną atrakcją jest konkurs łowienia węgorza gołą ręką, a także manewry kutrami, wchodzenie na maszt, rezownaie pala.

X Lato Muzyczne 12-14.08.2010 r., Jurata
Lato Muzyczne jest prestiżową imprezą odbywającą się w hotelach w Juracie. Jest to impreza 3-dniowa. Pierwszy dzień to koncert muzyki klasycznej, drugi to dzień jazzowy, trzeci to spektakl teatralny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*