Jak ominąć korki do Władysławowa i na Hel

Wybierasz się do Władysławowa czy na Hel w trakcie sezonou turystycznego? Pamiętaj, że szczególnie w weekendy (od piądku do niedzieli) możesz napotkać na trudności na trasie (to lekko powiedziane), a czasami po prostu mega korki! Dlatego Czasnadmorze.pl przejechał i sprawdził alternatywne trasy dojazdu – dzięki niektórym z nich można oszczędzić czasami nawet godzinę, a tzw. "droga przez łąki" jest wyremontowana w 2011 r., więc jej jakość też nie jest najgorsza!

Polecamy sprawdzone: noclegi we Władysławowie

Skrót do Władysławowa (trasa na Hel) droga przez łąki. Od obwodnicy Trójmiasta kierujemy się na Szczecin, żeby po kilku kilometrach na skrzyżowaniu w Rumii odbić na Kazimierz – to kluczowe skrzyżowanie. Trasa na Kazimierz wygląda jak stary pas startowy, jednak już po kilku kilometrach odbijacie na Puck i wpadacie już bezpośrednio na tzw. trasę przez łąki, która doprowadzi Was do wlotu w Pucku.


Dojazd do Władysławowa i na Hel bez korków

Wybierając się do Władysławowa lub na Hel warto pamiętać również o kluczowym miejscu: rondo we Władysławowie!To tam tworzą się największe korki. Spokojnie można je ominąć: jeżeli jedziecie w kierunku Jastrzębiej Góry, tuż za Puckiem warto skręcić w lewo i pojechać przez Gnieżdżewo (zjazd dobrze oznakowany). Jeżeli jednak jedziecie na Hel możecie we Władysławowie przejechać ul. Łąkową i Bohaterów Kaszubskich – dzięki temu wyjedziecie już na trasie na Hel omijając rondo. Jeżeli korki są już w okolicach Swarzewa, warto przejechać się trasą wzdłuż Zatoki, jednak jakość tej drogi lekko mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli natomiast kierujecie się do dzielnic Chłapowo czy Cetniewo na samym początku Władysławowa warto skręcić w ul. Droga Chłapowska. Tą samą drogą dojedziecie również do Ocean Parku.

Pamiętajcie – kluczowym w bezpiecznym i bezkorkowym przejeździe jest odpowiednie zaplanowanie podróży. Szczególnie w trakcie weekendów warto się zastanowić, czy nie zaplanować urlopu np. kończącego w środku tygodnia lub chociaż w poniedziałek – wówczas korki Wam nie będą straszne. Szerokiej drogi!
Jak ominąć korki Władysławowo rondo

Poszukujesz po drodze dobrego mechanika samochodowego – sprawdź www.WarsztatRumia.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*