Park Wieloryba Rewal-opinie-atrakcje dla dzieci


Niedawno w turystycznej miejscowości Rewal powstała nowa atrakcja, która w bardzo ciekawy sposób pokazuje życie w morzach i oceanach. Park Wieloryba świetnie wpisuje się w nadmorski klimat kurortu, a przy tym może zapewnić zarówno rozrywkę, jak i edukację.

Park Wieloryba Rewal
Zwiedzając Park Wieloryba odbędziemy podróż po 4 krainach, z których w każdej napotkamy niesamowitych mieszkańców i dowiemy się więcej o ich zwyczajach. Pierwszą z nich jest oczywiście „Bałtyk”, który z punktu widzenia mieszkańców Polski jest przecież najważniejszym morzem. Zobaczymy tutaj modele zwierząt żyjących w jego wodach, poznamy jego historię i zrozumiemy, jak kształtowały się jego wybrzeża. Potem możemy się udać do krainy „Giganci z oceanów”, chyba najbardziej efektownej, bo znajdziemy tam ogromnych rozmiarów kałamarnice, rekiny czy walenie. Niezwykłą gratką jest największy w Europie, mierzący 35 metrów długości, eksponat płetwala błękitnego. Ten gigantyczny wieloryb naprawdę robi wrażenie! Kolejna kraina to „Potwory z głębin”, gdzie czekają na nas najbardziej przerażający mieszkańcy morskich głębin, dziwacznym wyglądem budząc jednocześnie strach i zaciekawienie. Nieco inny charakter ma ostatnia kraina – „Piraci i papugi”. Tam spotkamy legendarnych korsarzy i ich nieodłącznych towarzyszy – kolorowe, żywe papugi. Zobaczymy pirackie skarby i zwiedzimy tawernę.
 
 

 
Reasumując, Park Wieloryba w Rewalu stanowi ciekawą i pouczającą atrakcję, szczególnie dla dzieci. Mają tu idealne warunki, poza wymienionymi rozrywkami mogą korzystać z placu zabaw. Lokalizacja samego parku jest dogodna, łatwo można tu dojechać z pobliskich kurortów, takich jak Świnoujście, Międzyzdroje, Pogorzelica, Niechorze czy Kołobrzeg.
 
Park Wieloryba w Rewalu  fot. Robert Dajczak
Park Wieloryba
ul. Kamieńska, 
72-344 Rewal, 
tel. 500 791 752
e-mail: biuro@parkwieloryba.pl
 

 
Godziny otwarcia Parku Wieloryba: w sezonie codziennie od 10.00 do 19.00
Sprawdź koniecznie: atrakcje dla dzieci nad morzem
 
Park Wieloryba Rewal opinieCeny biletów do Parku Wieloryba:
 
Normalny – 18 zł
Ulgowy (osoby poniżej 18 lat, studenci, emeryci) – 14 zł
Rodzinny (2+1) – 45 zł
Rodzinny (2+2) – 60 zł
Grupowy (od 20 osób) – 12zł
Dzieci do lat 3: wstęp wolny 

 Byliście już w tej atrakcji dla dzieci? Czekamy na Wasze opinie!

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.4/5 (14 votes cast)
Park Wieloryba Rewal-opinie-atrakcje dla dzieci, 3.4 out of 5 based on 14 ratings

1 opinia dla “Park Wieloryba Rewal-opinie-atrakcje dla dzieci

  1. Odwiedziłam Park Wieloryba w Rewalu w minione wakacje , podczas których przebywałam z rodzina w Kołobrzegu i serdecznie polecam taka wycieczkę. Wnuki zdecydowanie zadowolone, szczególnie przypadł im do gustu olbrzymi wieloryb oraz dwie papugi Ary będące atrakcja strefy pirackiej. W tym roku rownież odwiedzimy park aby sprawdzić co nowego! Polecam rodzinom, oraz przyznaje ze jako osoba dorosła rownież miło spędziłam czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*