Park Wieloryba Rewal-opinie-atrakcje dla dzieci

Niedawno w turystycznej miejscowości Rewal powstała nowa atrakcja, która w bardzo ciekawy sposób pokazuje życie w morzach i oceanach. Park Wieloryba świetnie wpisuje się w nadmorski klimat kurortu, a przy tym może zapewnić zarówno rozrywkę, jak i edukację.

Park Wieloryba Rewal
Zwiedzając Park Wieloryba odbędziemy podróż po 4 krainach, z których w każdej napotkamy niesamowitych mieszkańców i dowiemy się więcej o ich zwyczajach. Pierwszą z nich jest oczywiście „Bałtyk”, który z punktu widzenia mieszkańców Polski jest przecież najważniejszym morzem. Zobaczymy tutaj modele zwierząt żyjących w jego wodach, poznamy jego historię i zrozumiemy, jak kształtowały się jego wybrzeża. Potem możemy się udać do krainy „Giganci z oceanów”, chyba najbardziej efektownej, bo znajdziemy tam ogromnych rozmiarów kałamarnice, rekiny czy walenie. Niezwykłą gratką jest największy w Europie, mierzący 35 metrów długości, eksponat płetwala błękitnego. Ten gigantyczny wieloryb naprawdę robi wrażenie! Kolejna kraina to „Potwory z głębin”, gdzie czekają na nas najbardziej przerażający mieszkańcy morskich głębin, dziwacznym wyglądem budząc jednocześnie strach i zaciekawienie. Nieco inny charakter ma ostatnia kraina – „Piraci i papugi”. Tam spotkamy legendarnych korsarzy i ich nieodłącznych towarzyszy – kolorowe, żywe papugi. Zobaczymy pirackie skarby i zwiedzimy tawernę.
 
 

 
Reasumując, Park Wieloryba w Rewalu stanowi ciekawą i pouczającą atrakcję, szczególnie dla dzieci. Mają tu idealne warunki, poza wymienionymi rozrywkami mogą korzystać z placu zabaw. Lokalizacja samego parku jest dogodna, łatwo można tu dojechać z pobliskich kurortów, takich jak Świnoujście, Międzyzdroje, Pogorzelica, Niechorze czy Kołobrzeg.
 
Park Wieloryba w Rewalu  fot. Robert Dajczak
Park Wieloryba
ul. Kamieńska, 
72-344 Rewal, 
tel. 500 791 752
e-mail: biuro@parkwieloryba.pl
 

 
Godziny otwarcia Parku Wieloryba: w sezonie codziennie od 10.00 do 19.00
Sprawdź koniecznie: atrakcje dla dzieci nad morzem
 
Park Wieloryba Rewal opinieCeny biletów do Parku Wieloryba:
 
Normalny – 18 zł
Ulgowy (osoby poniżej 18 lat, studenci, emeryci) – 14 zł
Rodzinny (2+1) – 45 zł
Rodzinny (2+2) – 60 zł
Grupowy (od 20 osób) – 12zł
Dzieci do lat 3: wstęp wolny 

 Byliście już w tej atrakcji dla dzieci? Czekamy na Wasze opinie!

1 opinia dla “Park Wieloryba Rewal-opinie-atrakcje dla dzieci

  1. Odwiedziłam Park Wieloryba w Rewalu w minione wakacje , podczas których przebywałam z rodzina w Kołobrzegu i serdecznie polecam taka wycieczkę. Wnuki zdecydowanie zadowolone, szczególnie przypadł im do gustu olbrzymi wieloryb oraz dwie papugi Ary będące atrakcja strefy pirackiej. W tym roku rownież odwiedzimy park aby sprawdzić co nowego! Polecam rodzinom, oraz przyznaje ze jako osoba dorosła rownież miło spędziłam czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*